Soğan ve Sarımsak Mucizesi | Yararları Nedir? | Özçekim
SağlıkSağlık

İyi ki Varlar: Soğan ve Sarımsak Mucizesi

Bugünkü sağlık konumuz mucizevi besinlerden soğan ve sarımsak. Muhteşem lezzetleri bir yana, kokusu yüzünden ciddi kaçınmalar da söz konusu. Ancak neden kaçınmamanız gerektiğini birazdan anlayacaksınız. Tabii, yine de her zaman her yerde çok tüketmeyin.

Soğan özellikle Asya ve Avrupa’da çok kullanılan mucizevi bir sebzedir. Besin değerleri mükemmeldir. Sülfürden sodyuma, kalsiyumdan magnezyuma, fosfordan B, C ve E vitaminine kadar eşsiz mineralleri ve vitaminleri mevcut. Ayrıca böbrek problemi olanlar için de ayrıca yardımcı olur. Balgam söktürür, kolesterolü düşürür ve kan şekerinizi dengeler.
Ve geldik sarımsağa! Karakteristik lezzeti ile yemeklere apayrı bir boyut getiren sarımsak, daha iyi bir kan dolaşımı için de idealdir. Kolestrolü düşürür ve kan basıncınızı dengeler. Eğer hipertansiyon probleminiz varsa, çözüm için muhteşem bir yöntem sarımsak tüketmektir. Bağışıklık sisteminizi güçlendirir ve anti enflamatuvardır. Yani şişkinliği doğal bir şekilde azaltır. Erkeklerdeki prostat enflamasyonu için de kullanılır.
Bu haftalık da bizden bu kadar. Haftaya tekrar görüşeceğiz. Hoşça kalın.

Buna da Göz At

Close
Close