Uçabilseydik... | Olsaydı Ne Olurdu 5. Bölüm | Özçekim
Yakın Çekim

Uçabilseydik… – Olsaydı Ne Olurdu 5. Bölüm

Hepinize Selamlar! “Olsaydı ne olurdu?” konseptimizin 5. Bölümü ile karşındayız. İlk 4 fantastik içeriğimizi okumadıysanız seni şuraya davet edelim. : https://goo.gl/7vUARj

Geldik günün konusuna… Uçmak. Hangimizin hayali değil ki? Kıskandık hep kuşları, uçan böcekleri… Elbette çok farklı üstün özelliklerimiz var. En önemlisi aklımız, beynimiz. Lakin hem öyle hem böyle olsaydı olmaz mıydı? Olurdu, olurdu. Haydi, ”Uçabilseydik ne olurdu?” sorumuza yanıtları bulmaya başlayalım.

Hava Trafiği

Hava Trafiği

İstanbul Avrupa Yakası’ndaki metro hattı yeni sezona 4 vagondan 8 vagona yükseldi. Önceden tıkış tıkış olan metro ciddi anlamda ferahladı. Özellikle arka kısımlara giderseniz rahat rahat oturabiliyordunuz. Aradan çok değil, 1-2 ay geçti ve 8 vagonun tamamı yine tıklım tıklım olmayı başardı. Kısaca havada uçabilmeye başlayınca da başta bir ferahlama olacak ancak çok kısa zaman sonra gökyüzünde inanılmaz bir kalabalık olacak. Tıpkı Jetgiller çizgi filminde olduğu için havada belli katmanlarda durması sağlanacak trafik lambaları bile olabilecek.

Kuşların Alanlarını İşgal Ederdik, Doğal Sistemi Bozardık

Kuşların Alanlarını İşgal Ederdik, Doğal Sistemi Bozardık

Evet, bizler hemen hemen uçan her canlıya göre fazlasıyla büyüğüz. Serçelere falan yer bırakma konusunda durum epey karanlık olabilir. Bu sayede de gökyüzünü işgal eden bizler, yerlerden yürüyenler ise uçabilen diğer hayvanlar ve kedi köpek gibi hayvanlar olacaktır.

Uçma Olimpiyatları

Uçma Olimpiyatları

En hızlı koşan adam Usain Bolt. Peki en iyi uçan kişi kim? Bu sorunun cevabını bulurduk. Muhtemelen 4 yılda bir düzenlenecek olimpiyat oyunlarına bir yenisi eklenir ve gökyüzünde kapışma başlardı. Harry Potter’da yer alan quidditch’in yerde yapılan versiyonu ülkemizde de gittikçe yayılıyor. Peki tam Harry Potter’da olduğu gibi gökte olsa çok daha zevkli olmaz mıydı? Gökyüzünde hentbol! Oldukça hoş duruyor.

Dağa Tırmanma Havalı Yapısını Yitiriyor

Dağa Tırmanma Havalı Yapısını Yitiriyor

Kim, niye dağa tırmansın? Hee, evet, sağlıklı, güçlü insan göstergesi. Hobi olarak yapılabilir. Ancak dağın en zirvesine ulaşan kişinin bile özel bir numarası olmayacak. Aslında sıradanlaşma sorunsalı da söz konusu. Herkesin Superman gibi etrafta dolaşması da pek çok şeyi sıradanlaştırabilir.

Gökyüzünden Düşülebilir

Gökyüzünden Düşülebilir

Allah korusun elbette ancak hepimiz her an bir felç geçirebiliriz, kalp krizi riskimiz olabilir ve dahası da var. Ee, gökyüzünde uçadururken böyle bir problemle karşılaşsak ne olacak? Paaat! Yere düşmece. Yerdeki bir canlının üzerine çok yüksekten düşmek de hiç hoş olmayan sonuçlar doğurabilir.

Camdan Girelim Eve

Camdan Girelim Eve

Eviniz asansörlüymüş, değilmiş çok da fark etmeyecek. Veya kaçıncı katta oturduğunuz da fark etmeyecek. 6. Katta mısın? Fırt, uç camdan gir. Aa ama artık evi havalandıramayacağız. Bu çok tehlikeli değil mi! Hırsızlıklar ve pek çok kötülükler net artacak.

Gün Işığına Engel

Gün Işığına Engel

Gökyüzü insanlarla kaplı. Camdan bakınca bir güneşi görmek, doğayı görmek imkansız. Ayrıca bir yağmur yağsa, bir kar yağsa hep uçanlara yağacak. Yere gelene kadar mundar olacak. Gökyüzümüz elimizden çalınıyor adeta!

Buna da Göz At

Close
Close