Sıkça Yaptığımız ama Yapmamamız Gereken 7 Davranış
Yakın Çekim

Sıkça Yaptığımız ama Yapmamamız Gereken 7 Davranış

1- ) Aç Karna Kahve İçme!

Kahve Açken kahve içmek, midenize zarar verebilir. Sağlıksız bir durumdur. Önce kahvaltı yani kahve altı, sonra kahve.

2- ) Dişlerindeki Küçük Lekelere Dikkat!

Dişlerindeki Küçük Lekeler Eğer senin de dişinde küçük siyah lekeler varsa hemen önlem almalısın. Nitekim görmezden gelirsen, çürüğe kadar yolu olabilir.

3- ) Cep Telefonunu Yakında Tutma!

Cep Telefonunu Yakında Tutma Bilhassa uyurken. Baş ucunda şarj etmek iyi değil. Yastığın altında telefonu tutmak hiç hiç iyi değil. Alarmını kur ve oda dışına bırak. Hem kalkmak zorunda da kalırsın.

4- ) Yangın Çıkarabilir Pet Şişe!

Pet Şişe Su şişenizi asla arabada bırakmayın. Bilhassa çok sıcaklarda… Bu noktalarda su şişesi mercan görevi görerek araçta güneş ışığı vasıtasıyla yangın dahi çıkarabilir.

5- ) Duşa Dair!

Duşa DairDuş perdesi kullanıyorsanız toplu bir halde bırakmayın, yayık halde olsun ki, daha kolay kurusun. Havlu ve bornozunuz da ıslak kalırsa mikrop biriktirir. Kuruyabileceği şekilde asın.

6- ) Sivilceleri Serbest Bırakın!

SivilcelerHiç birimiz sevmiyoruz sivilceleri. Kabul. Ama bunun için ilaçlar, sürülebilir şeyler var. Sıkmak ise en yanlış tercih. Çünkü sıkılan sivilce çoğalabilir.

7- ) Arabada Ayaklarınızı Düzgün Tutun!

Arabada AyaklarınızDüzgünden kastımız uzatmayın. Eğer ani bir fren olursa dizleriniz çenenize çarpabilir Diliniz kopabilir, dişleriniz kırılabilir. Aman dikkat!

Buna da Göz At

Close
Close