Sadece Öğrenciliğini Yurtlarda Geçirenlerin Bileceği Ayrıntılar
Yakın Çekim

Sadece Öğrenciliğini Yurtlarda Geçirenlerin Bileceği 7 Güzel Ayrıntı!

Özellikle üniversite döneminde deneyimlenen yurtta kalma aslında kişiye ömrü boyunca hatırlanacak birçok güzel anı ve akıldan çıkmayacak dersler bırakır. Yurt arkadaşlıklarının bambaşka bir tadı olduğunu bilenler olarak, size sadece yurtta yaşayanların deneyimleyebileceği 7 güzel ayrıntıdan bahsetmek istedik!

Senenin başında oda arkadaşlarınla başlayan saygılı süreç yerini samimiyete bırakır.

Eğer ilk seneniz ise yurtta, senenin başında size yabancı gelen oda arkadaşlarınız senenin sonunda ya ailenizden biri olur ya en yakın arkadaşınız. Tamam, yüzünü görmekten nefret ettiğiniz biri de olabilir ama bu küçük bir ihtimal. Senin başında yabancı gelen arkadaşlarınızla 1 senede bu kadar yakınlaşabildiğini düşünmek ise veda anında gelir aklınıza.

Paylaşımcılığın sınırlarını zorlarsınız!

Başta bir abur cubur paylaşımı olarak başlayan süreç bir bakmışsınız dolapları ortak kullanıma kadar varmış. Kişisel eşyaların kişiselliğini yitirdiği bu dönem aslında hayatınızda bir daha kolay kolay yaşayabileceğiniz bir an değildir.

Her anınızda yanınızda olabilecek insanlar vardır!

Oda arkadaşlarınız en zor anınızda, mutlu anınızda ya da herhangi bir anında yanınızdadır. Uzun bir süre yalnızlık çekmeyeceğiniz bu dönemde pekişir bazı arkadaşlıklar. Sizin sorunlarınızı kendi sorunu gibi benimseyecek arkadaşlıkların kurulmasına vesile olur yurt arkadaşlıkları. Yalnızlık yurt kapısından içeri giremez!

Cins cins insanlar bir bakarsınız canınız olur.

Normalde asla bir paydada buluşamayacağınız insanlarla bir bakarsınız sırdaş olursunuz. Zaten en garip insanları birbirine yakınlaştıran beraber yaşama süreci, insanlara olan bakışınızı en çok bu dönemde besler. Başta çok tuhaf bulduğunuz bu insanlardan hiç beklemediğiniz derecede sağlam dostlukların çıkması yurt hayatının en normal olaylarındandır.

Ayaküstü edilen bir sohbet 2 saat de sürebilir tüm gece de!

Yurtta sohbet aslında normal sohbetlerden bambaşka bir şeydir. Yurt koridorunda başlayan sohbet saatlerinizi de alabilir tüm geceye de yayılabilir. Hiçbir garanti veremiyoruz. Sohbetle ederek sabahlamanın yurtta bambaşka tadı vardır. Attığı kahkahalarla insanları uyandıran sayısı hiç de az değil.

Kişisel alan diye bir şey yok ama bu kimseyi rahatsız etmez!

Belki de sizin duş aldığınız yerde sizden önce 4 kişi duş aldı. Belki de yatağınızda bugün biri uzandı. Bilemezsiniz. Bilseniz de rahatsız olmazsınız. Yurt hayatı biraz böyledir. Kişisel alanlara, paylaşıma, ortak kullanıma olan tahammül sınırlarınız bir daha hiç bu kadar geniş olmaz. Normalde evde odasına kendinden başka kimseyi sokmayan kişiler yurtta yataklarını birleştirip tek yatakmış gibi uyuyabilirler.

Buna da Göz At

Close
Close