Pazartesi Senden Korksun: Sendromla Baş Et! | Özçekim
Yakın Çekim

Pazartesi Senden Korksun: Sendromla Baş Et!

Pazartesi sabahı sen de sitemle uyananlardan mısın? Hafta sonunun bu kadar kısa sürmesine sızlananlardan ve pazartesinin kanlı düşmanlarından mısın? Derin bir nefes al… Diğer günlerden hiçbir farkı olmayan bir gün aslında pazartesi. Sendromdan kurtulman için sana birtakım tavsiyeler hazırladık, hadi gel uygulayalım da pazartesi bizden korksun!

Pazar Gecesi Uyumadan Önce…

Pazar Gecesi Uyumadan Önce

Nasıl uyursan öyle uyanırsın. Bu yüzden pazar gecesi sitemlerle, ah’larla, vah’larla uyuma. Uyumadan kendine biraz zaman ayır, seni rahatlatacak şeyler yap. Belki bir yoga, belki bir müzik, belki bir kitap, belki bir film. Seni mutlu edecek herhangi bir aktivite, daha huzurlu uyumanı ve daha huzurlu uyumanı sağlayacak.

Çantanı ve Kıyafetlerini Akşamdan Hazırla

Çantanı ve Kıyafetlerini Akşamdan Hazırla

Çok düzenli biri olmasan bile her şeyi akşamdan hazırla ki zaten zor olan sabah, daha da zor gelmesin. Üstelik sabah yanına alman gereken birçok şeyi unutma olasılığın da yüksektir.

Sabah Güzel Bir Kahvaltı…

Sabah Güzel Bir Kahvaltı

Biliyoruz zor ama pazartesi sabahları biraz daha erken kalkmaya ne dersin? Böylece güzel bir kahvaltı yaparak kendini daha iyi hissedebilir, güne daha iyi başlayabilirsin.

En Güzel Kıyafetlerin…

En Güzel Kıyafetlerin

Pazartesi günü en sevdiğin kıyafetlerini seç ve giy. Kendini daha iyi hissedeceksin.

Diğer Günlerden Farklı Bir Jest

Diğer Günlerden Farklı Bir Jest

O gün, kendine diğer günlerden farklı bir jest yap. Mesela en sevdiğin kahveciye uğra, en sevdiğin kahveyi al ya da en sevdiğin yemeği ye. Bunu bir ödül olarak düşün, sana pazartesiyi sevdirebilir

Pazartesi, Sadece Yanlış Bir Algı

Pazartesi, Sadece Yanlış Bir Algı

Pazartesiyi sevmek, aslında o kadar da zor değil. Pazartesi, sadece bize öğretilmiş yanlış bir algı; diğer günlerden pek de bir farkı yok. Bunu bildikten sonra sendromla baş etmek hiç de zor değil; ne dersiniz?

İyi pazartesiler…

 

 

Buna da Göz At

Close
Close