Okunulan Bölümle Alakalı Gelen Saçma Sorular! | Özçekim
Yakın Çekim

Okunulan Bölümle Alakalı Gelen Saçma Sorular!

Okuduğun bölüm mü daha zor yoksa bölüm hakkında sorulan sorular mı? Okuduğu bölümle alakalı/ alakalı sorulardan bıkanların bölümlerini inceledik. Bakalım ne neymiş?

Su ürünleri okununca balıkçı olunmuyor.

balık Su ürünleri okuyan arkadaşlarımıza “Sen su ürünleri okuyorsun anlarsın lüferin mevsimi geldi mi?” demeyin. Size komik gelse de onlar bu sorulardan bıktı.

Bölüm yapılan açıklamaya göre “Programın amacı, balık, istakoz, kerevit gibi su hayvanlarının avlanması, bunların havuzlarda üretilmesi ve pazarlanması alanında çalışacak insan gücünü yetiştirmektir. Mezunlar devlet sektöründe veya özel sektöre ait su ürünleri üretim merkezlerinde çalışabilir veya kendileri özel üretim tesisleri açabilir.” Esasına dayanıyor.

Her radyo televizyon/sinema okuyan spiker olmak istemiyor.

Kamera arkası Kamera arkası ve kamera önü ile alakalı eğitimlerin yanında, felsefe, sosyoloji, hukuk gibi birçok alanda eğitim verilen bu bölüm, aslında sadece spiker olma hayaliyle gelenlerin yeri değildir. O yüzden her okuyana potansiyel spiker gözüyle bakmak aslında mantıklı ve hoş değil. Ha bir de “Bizi de ünlü edersin JJJ” yorumu var ki… Vah ki ne vah!

Kütüphanecilik diye bir bölüm mü varmış?

Kütüphanecilik Kütüphanecilik okuyorsa raflarını dizsin, demekle bitmiyor. Günümüzde sanat eserlerinin toplanmasında ve diğer nesillere sağlıklı bir şekilde aktarılması için büyük görev düşüyor. Ve 2 yıllık değil. Dört, 4, DÖRT tekrar ediyoruz tamı tamına 4 yıllık. Mezunlar ayrıca sadece kütüphanelerde değil, gazete ve özel kurumların arşivlerinde çalışabilirler.

Nükleer tıp okuyanlar radyasyon yaymıyor.

Nükleer tıp “En basit tanımıyla nükleer tıp hastalıkların tanı ve tedavisinde radyoaktif maddelerin kullanımıdır.” Diyor nükleer tıp derneği. Bir mutasyon veya insandan hulk yapma projesi içermese de neden okuyanlara izotoplarla voleybol maçı yapıyormuş muamelesi yapılıyor bilemiyoruz.

Nükleer tıp okuyan arkadaş mı daha radyasyon taşır mikrodalga fırın mı?

Demek psikoloji okuyorsun… ŞİMDİ SEN BENİM AKLIMDAN GEÇENİ BİLİYON MU?

psikologBilmiyorlar. Zaten konu da akıl okumak değil aslında. Bölümün amacı “İnsan psikolojisi ve davranışlarını inceleyerek insan hayatını düzeltmek ve kolaylaştırmak.” Zihin okumak, karakter analizi yapmak değil. Ayrıca bölüm aynı tıp gibi 4 seneden sonra uzmanlık alanları seçimiyle ilerliyor. Endüstri ve örgüt psikolojisi okuyarak verim üzerine odaklanmış bir psikoloğun her durumda başarılı olabileceği anlamına gelmiyor.

Buna da Göz At

Close
Close