Neden Sevdiğiniz İşi Yapmalısınız? | Özçekim
Yakın Çekim

Niçin Sevdiğiniz İşi Yapmalısınız?

Mesleğiniz hayatınızı şekillendirecek bir etken. Sabaha kadar çalıştığınız dersler, geçmek için ter döktüğünüz sınavlar, girmek için çabaladığınız üniversite… Hepsinin amacı, aslında hayatınızın sonuna kadar yapacağınız meslek… Hayattaki yeriniz, mutluluğunuz, psikolojiniz, geçiminiz… Hepsi mesleğinizle doğrudan ilişkili… Konu yalnızca para-maaş değil. Meslek seçimi, aslında sandığınızdan çok daha fazlası. Bu yüzden gerek üniversite bölümü gerekse de meslek seçimi yaparken maaş-kazanç ve şartlardan ziyade o mesleğe olan yakınlığınıza, ilginize bakmalısınız. Çünkü ondan sonraki hayatınızda her sabah yataktan o işi icra etmek için çıkacaksınız. İşte sevdiğiniz işi yapmanız için gerekli sebepler:

İşinizi Severseniz Hiç Çalışmazsınız

Severek yaptığınız bir iş Severek yaptığınız bir iş, size külfet olur mu hiç? İşinizi severseniz kendinizi çalışıyor gibi bile hissetmezseniz. Her dakikanız sevdiğiniz bir eylemi gerçekleştirmenizle ilerler ve her anınızdan keyif alırken vaktin nasıl geçtiğini bile anlamazsınız.

Her Sabah Güne Daha Enerjik Başlarsınız

Güne Daha Enerjik Başlamak Her sabah yatağınızdan oflayarak puflayarak uyanmak yerine sevinçle, enerjiyle çalışma azmiyle uyanırsınız. Çünkü bugün de işinizde çok güzel şeyler yapacaksınızdır.

Kendinize Daha Çok Güvenirsiniz

Kendinize Daha Çok Güvenmek Sevdiğiniz bir işi yaptığınız zaman attığınız çoğu adımdan da emin olur, kendinize daha çok güvenirsiniz. Sonuçta siz, bu dünyada sevdiği işi yapan sayılı insanlardansınız…

Daha Fazla Para Kazanabilirsiniz

Daha Fazla Para Kazanabilirsiniz E, sevgi; verim getirir, verim de para…  Sevdiğiniz işe kendinizi daha çok adayacağınızdan daha çok çalışır, daha çok kazanırsınız.

Daha Başarılı Olursunuz

Daha Başarılı Olursunuz Zorlama yaptığınız bir işte başarıya ulaşma ihtimaliniz düşüktür. Oysaki bir işi sevince onda başarılı olmak için daha çok çabalar ve azmeder ve başarırsınız.

Daha Faydalı Olabilirsiniz

Daha Faydalı Olabilirsiniz Daha faydalı işler de sevgi ve azimle gelir. Para da başarı da güven de birleşince devreye daha yararlı işleri çıkarır. Öyle ki DSÖ, geçen yıl yaptığı bir araştırmada iş yerindeki stresin iş gücünü düşürdüğünü ve bunun global ekonomiye etkisi 1 trilyon doları geçiyor.

Moraliniz de Mutluluğunuz da Zirvede Olur

Moraliniz de Mutluluğunuz da Zirvede OlurE, başarı tam oalrka mutluluk olmasa da sevdiğiniz işi yaparak hayatınızı devam ettirmek bir ayrıcalıktır. Sevdiğiniz işi yaparsanız daha mutlu, morali daima yüksek bir insan olursunuz. Bu, sosyal yaşantınıza da büyük etkiler sunar.

Buna da Göz At

Close
Close