Meşe Kütüğünde Ölümsüzlük Mantarı | Özçekim
Yakın Çekim

Kadın Değiştirir Dünyayı Meşe Kütüğünde Ölümsüzlük Mantarı

Reyhan İşcan, evli ve 3 çocuk annesi bir Türk kadını. Katıldığı “Kadın Çiftçiler Yarışıyor” isimli yarışması kazanmasıyla hayatında yeni bir dönem başlıyor.

Reishi Mantarı, Meşe Kütüğünde…

Reyhan İşcan Reyhan İşcan; “Ölümsüzlük mantarı” olarak bilinen Reishi mantarını meşe kütüğünde yetiştirme projesi geliştirdi. Bu projeyle bir ödül daha alınca, hayalindeki ile kavuştu. Eskişehir’deki 115 metrekarelik bir tesiste üretim yapan Reyhan Çiftçi, kadının gücünün bir kez daha ortaya koydu.

Kilosu 2000 TL

Reishi Mantarının Kilosu 10.000 farklı ağacın yalnızca birinde yetişen özel mantar; 4000 yıldır Uzakdoğu’da alternatif tıpta kullanılıyor. Kanser, yorgunluk, tansiyon gibi sağlık sorunlarına iyi gelen ve yaşlanma karşıtı olan ölümsüzlük mantarını meşe kütüğünde yetiştiren Reyhan İşcan, 4 özel iklimlendirme ve sistem uyguladığı mantarların kilosunu 2000 TL’den satıyor.

Türk Kadını Her Şeyin Üstesinden Gelir

Reyhan İşcan Eskişehir’de kurduğu tesiste üretime devam eden ve kadınlara ilham olan kadın girişimci Reyhan İşcan; Türk kadının her şeyin üstesinden geleceğini düşünüyor. Kadın girişimcilere de danışmanlık hizmeti vererek destek oluyor.

Buna da Göz At

Close
Close