Hayatında Değişim İsteği Oluşturacak TED Konuşmaları
Yakın Çekim

İzlediğin Anda Hayatında Değişim İsteği Oluşturacak TED Konuşmaları

Günümüzde, teknoloji hızla gelişiyor, hepimiz sürekli olarak bir eğlence arayışında oluyoruz ve hemen hemen nereye baksak görebileceğimiz dizayn eserleri çevremizi kaplıyor. Bu alanlar bir noktada birleşerek hayatımızda devamlı olarak karşımıza çıkıyor.

İşte TED (Teknoloji, Eğlence ve Dizayn) etkinlikleri de bu alanları kapsayan konuşmalarla seyirci karşısına çıkıyor. Bilimden sanata, kişisel hikayelerden bir toplumun hikayesine, küresel sorunlardan kendi içimizdeki sorunlara farklı konuları ele alan TED konuşmalarının, TEDx adı altında etkinlikler gerçekleştiren bağımsız organizasyonları da bulunuyor. Ülkemizde de bu konuşmalar gerçekleştiriliyor ve biz de sizler için birkaç tanesini seçerek derledik.

Türk Hamamlarında Suyun Kaldırma Kuvveti Neden Yok?


Başarının bizi kovalamadığı gerçeğini bir kez daha fark ettiren Emin Çapa, TEDxIstanbul tarafından gerçekleştirilen etkinlikteki izleyicilere yönelttiği, “Yarın için ne yaptınız?” sorusuyla seni daha fazla çalışmaya ikna edecektir.

Yedi Yılda Bir


Hayatındaki değişimleri oturduğun yerden beklememen gerektiğini vurgulayan Barış Özcan, TEDxBahcesehirUniversity tarafından düzenlenen etkinlikte “Çünkü değişiyorsun, dünyayı değiştiriyorsun,” diyerek fikirlerin, düşüncelerin değiştirilebilmesinin yalnızca senin elinde olduğunu vurguluyor.

Tanıştıralım, “Beyniniz”


Beynin tarifini, kullanımını ve diğer bilmediğiniz özelliklerini bir de Kerem Dündar’ın eğlenceli anlatımından dinleyin. TEDxReset’in hazırladığı etkinlikte beynimizi bizlere tanıtan Kerem Bey’in dediğine göre bir yolu var dersen aklının bir kenarında, asla ama asla kimse seni pes ettiremez!

İnsanın Değer ve Sevgi Görme Açlığı


“Gerçekten güçlü olan insan başka birini oynamaya çalışan insan değildir,” iddiasıyla karşımıza çıkan Aret Vartanyan konuşmasında aslında hepimizin başkalarının değerlendirmesi için yaşadığını eleştiriyor. TEDxYouth@AlmanLisesi’nin etkinliğinde gerçekleşen bu konuşma gerçek kıymetini doğru yerlerde araman için sana yön gösterecek.

Geç Kalma , Harekete Geç!


Kendi hikayesini paylaşayarak önce sana bir örnek veren TEDxBahcesehirUniversity konuşmacısı Emre Başkan, keşkelerin bedelinin çok ağır olduğu bu hayatta bir an önce harekete geçmenin önemini vurguluyor. “Sizce dünya daha yaşanılabilir bir yer mi olabilir? Harekete geçin!” Hadi ne duruyorsun? Zaman yapmak istediklerin için harekete geçme zamanı.

Domatesler Acele Etmez!


Sen ne yaparsan yap Dünya hep aynı hızda dönecek sevgili okur. Müfit Can Saçıntı da TEDxBursa etkinliğindeki konuşmasında hızlı yaşarsan hayatın renklerini kaçıracağını söylüyor. Renkleri kaçırmamak için verdiği önerileri konuşmanın içerisinde bulabilirsin.

En Acımasız Ses!


Sen de kendine şefkat gösterirsen hata yapacağından mı korkuyorsun? Zeynep Selvili Çarmıklı, TEDxBahcesehirUniversity tarafından gerçekleştirilen etkinlikte kendimizi devamlı olarak eleştirerek nasıl haksızlık ettiğimizi ve aslında kendimize nasıl öz şefkat göstermemiz gerektiğini anlatıyor.

Buna da Göz At

Close
Close