Hiçbir Şekilde Nefret Duygusu Beslememeniz İçin 5 Neden
Yakın Çekim

Hiçbir Şekilde Nefret Duygusu Beslememeniz İçin 5 Neden

Nefret, sözlük anlamıyla “bir kimseye, bir şeye karşı duyulan çok olumsuz duygu.” demek. Ancak nefret, beynimizden vücudumuza yayılan bir virüs gibi her hareketimize etkisini bırakıyor. Bilmelisiniz ki nefretten güçlü bir duygu henüz keşfedilmedi. Nefret, en güçlü duyguları bile geride bırakabilecek enerjiye sahiptir. Bir kişinin duyduğu nefret;  onun tüm enerjisine hâkim olarak gözünü bürüyebilir. İşte, nefret duygusunu beslemememiz için gerekli 5 neden:

1- ) Nefret, Vücudunuza, Beyninize Zarar Verir

Nefret Nefret enerjisi, vücudunuzun her yerini bir anda hâkimiyeti altına alır. Beynimizin olumsuz duyguları ürettiği amigdala bölgesinden itibaren her bir zerremize yayılır. Bu enerji, ister istemez her şeyi etkisi altına alır ve hissettiğiniz birçok şey bir anda anlamını yitirmiştir.

2- ) Bitkiler Bile Kötü Enerjide Soluyorken…

Bitkiler Bir bitkiye, bir çiçeğe bile sevgiyle konuştuğunuzda daha güzel büyür, açar, serpilir. Ancak nefret ya da kötü söz, bir bitkiyi bile soldurur. Sevgi böyle güzelken nefret neden?

3- ) Nefret, Hareketlerinizi Yavaşlatır, Sizi Yorar

Nefret Size hâkim olan enerjinin hareketlerinize yansıması an meselesidir. Yorgunluk, baş ağrısı, stres… Tüm bunlara içinizdeki nefret enerjisi sebebiyet veriyor olabilir.

4- ) Nefretin Hiçbir Şekilde Yararı Yoktur

Nefretin Yararı Yoktur Her hissin mutlaka bir yararı vardır. Sevginin, özlemin, acının… Anca hiçbir yararı olmayıp aksine zararı olan tek duygu nefrettir. Nefret, ne size ne de bir başkasına ne de bir işin gerçekleşmesine asla katkı sağlamaz.

5- ) Nefret, Bir Zayıflıktır

Nefret, Bir ZayıflıktırNefret duygusunun kökeninde yalnızca zayıflık vardır. Böylesi kuvvetli bir enerjiyle vücuda zarar vermek, zayıflıktan ileri gelir. Kin, sizi geriletir, ilerletmez. Zayıflığınızı gün yüzüne vurur. Nefretin sonu yoktur ve size zarar vermekten,  zayıf yanlarınızı büyütmekten başka hiçbir işe yaramaz.

Buna da Göz At

Close
Close