Gün İçerisinde Hayatını Kolaylaştırabilecek Birkaç Öneri
Yakın Çekim

Gün İçerisinde Hayatını Kolaylaştırabilecek Birkaç Öneri

Hayatımızın her anında ufak tefek pek çok sorunla karşı karşıya kalıyoruz. Bunlara her zaman çözüm bulmak da o kadar kolay olmuyor. Bizim ise senin için birkaç basit önerimiz var.

1-) İki seçenek arasında hangisini seçeceğine karar veremiyor musun?

Yazı-tura Yazı-tura at! Sonuca göre hareket etmeye ve karar almaya gerek yok. Çünkü zaten para henüz havadayken içinden gelmesini istediğin sonucun ne olduğunun farkına varacaksın.

2-) Duvara delik açmadan posterlerini yapıştırmak mı istiyorsun?

diş macunu Çivi veya yapıştırıcı yerine diş macunu kullanmayı dene; posteri duvara yapıştıracak ve çıkardığında arkasında bir iz bırakmayacaktır.

3-) Çıktı alırken kartuştan tasarruf et

daha az mürekkep kullanmak Dosyaları çıktı olarak alırken renk seçeneğini siyahtan griye çevir. Bu belki çıktının kalitesinde bir fark oluşturacaktır ama yalnızca daha az mürekkep kullanmakla kalmayacak aynı zamanda çıktılarını daha hızlı almanı sağlayacak.

4-) Hazır olmayan bir maili yanlışlıkla göndermekten kurtul

e-mail Bir e-mail yazarken alıcı kısmını en son doldur. Böylelikle yanlışlıkla gönder tuşuna basma ihtimaline karşılık önlem almış olur ve henüz tamamlanmamış maili yollamaktan kaçınabilirsin.

5-) Sınavların yaklaşıyor ve sen internetten uzak duramıyor musun?

internetten uzak durmakDerslerine ve çalışmalarına odaklı kalabilmek için belirli uygulamaları belli bir süre boyunca engelleyebileceğin diğer uygulamaları indir.

6-) Uykuya dalmakta sorun mu yaşıyorsun?

Uykuya dalmakBurnundan 4 saniye boyunca nefes al, aldığın nefesi 7 saniye boyunca tut ve son olarak bu nefesi ağzından 8 saniye boyunca dışarıya bırak. Bu egzersiz sinir sistemini sakinleştirecek ve birkaç dakika içerisinde uykuya dalmana yardımcı olacaktır.

7-) Sonradan okumak istediklerini depola

Instapaper veya Pocketİnternet üzerinde çok fazla linkle karşılaşıyoruz, ancak bunların birçoğu o anda müsait olmadığımızdan kaybolup gidiyor. Onları kaybetmemek için Instapaper veya Pocket gibi uygulamalarla hepsini bir çatı altına toplayabilirsin.

Buna da Göz At

Close
Close