Futbol Artık Olmasaydı - Olsaydı Ne Olurdu 3. Bölüm | Özçekim
SporYakın Çekim

Futbol Artık Olmasaydı… – Olsaydı Ne Olurdu 3. Bölüm

Futbol, İngiltere kökenli ve biz Türklerin de çok sevdiği bir spor. Onsuz bir yaşam düşünebilir misin? Biz senin için düşündük! Hiç olmasaydı bilmezdik, bilmediğimiz bir şeyin de eksikliğini hissetmezdik. Ancak şimdi bir anda yok olduğunu düşünürsek nasıl olurdu? Burada ele alacağımız nokta bu. Bu arada, Özçekim’in Eylül – Ekim sayısını dergi satılan yerlerden alabilir ve detaylıca kaleme aldığımız “Futbolun Zaman Tüneli”ni okuyabilirsiniz. Bunu da hatırlattıktan sonra haydi başlayalım.

Pazartesi Sabah Konuşulacak Başka Konular Olurdu

Pazartesi Sabah Konuşulacak Başka Konular Olurdu

Okullarda veya şirketlerde erkekler bir araya gelip, “Abi, Quaresma ne gol attı dün. Hahaha, Galatasaray nasıl yenildi, ohh be.” “Abi, o gol gol değildi, hakemle kazandınız.” “Ne alakası var oğlum! Boru gibi gol.” Benzeri muhabbetler olmazdı. Tutulan takımın kazanması veya kaybetmesi ile birlikte haftaya daha mutlu veya daha depresif başlamak gibi durumlar da olmazdı.

Bilhassa Erkekler Stres Atamaz, Daha Gergin Olurlardı

Erkekler Stres Atamaz, Daha Gergin Olurlardı

Maça gidince bağrış, çağrış, tezahürat, gole sevinme, zıplama, hoplama gibi eylemler oluyor. Maça gitmeseniz de arkadaşlarınızla veya babanızla beraber benzer tecrübeler yaşamak olası. Kuruyemişler, kolalar eşliğinde hop oturup hop kalkmak iyi gelecektir. Böylelikle haftanın tüm gerginlikleri, dolulukları atılır; deşarj olarak haftaya başlayabiliriz. Ancak aksi durumda bunun için alternatif yöntemler gerekecektir. Buna hemen adapte olmak zor. O yüzden haftaya yenilenmiş başlayamama problemi ayyuka çıkabilirdi.

Holiganlık Biter, Saçma Kavgalar Yok Olurdu

Holiganlık

Evet, futbolu ne kadar sevsek de bazen hiç hoş olmayan durumlar da yaşanmıyor değil. Özellikle cahil kesim olarak niteleyebileceğimiz taraftar topluluğu rakibine saygı göstermeyip kavga edebiliyor, takım otobüsleri taşlanabiliyor, tribün koltukları sökülüp sahaya atılabiliyor, tuvaletler yıkılabiliyor, hatta işler çok daha kötü noktalara bile gidebiliyor. Bu güvensiz ve çirkin durumların son bulması adına, bu açıdan yararlı olurdu.

Alternatif Sporlara Yönelim Artardı

Alternatif Sporlar

Türkiye’de en popüler 2. Spor kuşku yok ki basketbol. Ve basketbol bir salon sporu. Aynı zamanda basketbolda Türk takımları oldukça başarılı. Daha az bütçe ile dünya çapında işler başarma oran ihtimali daha yüksek. Genellikle bilinçli seyircisi ile de dikkat çekmekte. Eh, hal böyle olunca bir ihtimal “holigan”vari taraftarlar da biraz daha kaliteli kitleden etkilenip daha elit bir ortam oluşabilir. Veya basketbolun yapısı da bir tık bozulup tamamen futbolun yerini alabilir. 2. İhtimal hiç hoş durmuyor ancak olabilir de.

Milyonlarca Dolar Transfer Ücreti Olmazdı

Milyonlarca Dolar Transfer Ücreti Olmazdı

İnanılmaz bir para aktarımı söz konusu. Hem futbolculara, hem teknik direktörlere… Asgari ücretle çalışan bir insanın adeta aklının almayacağı milyon dolarlar havada uçuşuyor. Bu hiç de doğru bir durum değil, ancak böyle gelmiş böyle gidiyor. E peki bu kadar para artsa, neler yapabilirdik? Daha çok ve nitelikli hastanelerden, eğitime ayrılan bütçeyi arttırmaya ve nitelikli insanlar yetiştirip, dünya çapında bilim insanlarına sahip olmaya dek gidebilecek öyle güzel kullanım alanları olabilirdi ki…

Buna da Göz At

Close
Close