Beden Diliyle Yalan Söyleyip, Söylemediğini Anlayın! | Özçekim
Yakın Çekim

Beden Diliyle Karşınızdakinin Yalan Söyleyip, Söylemediğini Anlayın!

Çevrenizde anlatılan sözlere güveniniz kalmadıysa, kişinin farkında olmadan verdiği ipuçlarından yararlanmak ister misiniz? Beden dili ile bunu yakalamanız mevcut. Kesin bir sonuç vermese de bu ipuçları size büyük bir yardımda bulunacak.

Söylediklerinizle ilgilendiğini söylüyor ama şüphe mi duydunuz?

Beden Dili Çaktırmadan ayaklarının yönüne bakın. Hayır, bu ayakları ters mi durumu değil. Kişi istemsiz olarak ayaklarını sohbetiyle ilgilendiği kişiye doğru çevirir. Eğer sözlerinizin dinlenilip dinlenilmediğinden şüphe ediyorsanız bu size bir ipucu verecektir. İnanmıyorsanız kendinizde test edin.

İnanması güç şeyler anlatıyorsa…

eller ve mimikler Eğer ellerini ve mimiklerini gereğinden fazla kullanıyorsa. Sürekli olarak elini ağzına götürüyorsa, yüksek ihtimal yalan söylüyor. Kişi istemsiz olarak yalan kelimeleri yakalamak istercesine elini ağzına götürür. Kesin diyemeyiz ama ihtimaller dahilinde yalan söylüyor olabilir.

Laf olsun diye mi gülüyor yoksa gerçekten komik mi geliyor?

gerçekten komik mi Göz kenarlarına bakın. Gülerken eğer kaz ayakları dediğimiz yerler kırışmıyorsa, yüksek ihtimal ortamda onu güldüren şey aslında ona göre komik değil. Gerçekten gülen insanların kaz ayakları kırışır. Bu bilgiyi izlediğiniz dizilerde de değerlendirmenizi öneririz çok keyifli.

Anlattığı şeyin gerçekçiliği hakkında şüpheye mi düştünüz?

Anlattığı şeyin gerçekçiliği Burada anlattıkları bir süre gözlemek gerekiyor. Eğer gereksiz yere ve sürekli ayrıntı veriyorsa, bu ayrıntıları sadece o an söyleyip bir daha dile getirmiyorsa, maalesef yalan söylüyor. Ayrıca kendisine ayrıntı her soru sorulduğunda bambaşka yeni bir bilgi veriyorsa, yüksek ihtimal yalan söylüyor.

Sürekli olarak gözlerini kaçırıyorsa…

Sürekli olarak gözlerini kaçırmakBelki de utangaç biri. Belki de yalan söylüyor bilemeyiz ama eğer ısrarlı bir şekilde gözlerini kaçırıyor ve sizinle konuşurken göz kontağını sürekli bozuyorsa yalan söyleme ihtimali bir tık artar.

Sakin sakin anlatmak yerine gereksiz bir hareketlilik mi var?

gereksiz bir hareketlilikAnlattığı konudan kaçarcasına davranışlar varsa ve anlattıklarından sonra konuyu dağıtacak kadar bir hareketlilik içindeyse maalesef kurmaca şeyler dinliyor olabilirsiniz. Kişi iç güdüsel olarak suçluluk hissi yaratacak ortamları terk etmeye çalışır.

Buna da Göz At

Close
Close