50 TL Civarı Bütçeyle Evinizi Harikalar Diyarına Dönüştürün!
Yakın Çekim

50 TL Civarı Bütçeyle Evinizi Harikalar Diyarına Dönüştürün

Yaşadığımız yer, uyuyup uyandığımız yer hepimizin için önemli. Çoğu zaman evimizde değişiklikler yapmak ister ama gerekli bütçeyi gözümüzde büyüterek buna bir türlü bütçe ayıramayız. Ancak bilmeliyiz ki bazen minik dokunuşlar hayat kurtarır. Bir klişe de olsa doğru bir cümledir bu. Şimdi yalnızca 50 TL altı bütçeyle evimizde yapabileceğimiz değişikliklere birlikte bakalım mı?

1-) Evinizin Bir Duvarını 3D Duvar Kâğıtlarıyla Kaplayın

3D Duvar Kâğıtları

Duvar kâğıdı modasının geçtiğini düşünmeyin. Aksine yeni tasarım duvar kâğıtları, son zamanlarda oldukça trend. Üstelik bir de onun 3 boyutlu olanları var ki… Evinize çok yakışacak! Evinizin göze en çok çarpan duvarı, evet yalnızca tek duvarını, çok sevdiğiniz, beğendiğiniz bir tasarımla kapatın. Bu, televizyonunuzun arkası da olabilir, çalışma masanızın arkası da. Ama inanın çok beğeneceksiniz.

2-) Meyve Kasalarından Kitaplık-Vitrin

Meyve Kasaları

İşe manavınıza ya da marketinize meyve-sebze kasalarını atmayıp size vermesini istemekle başlayın. Aldığınız meyve kasalarını evinizin dekoruna uygun renklerde boyayın. Kasaları alt alta veya üst üste dizerek farklı modeller üretebilirsiniz. Yalnızca 25-30 TL gibi bir boya masrafıyla dekoratif ve özgün kitaplık veya vitrinlere sahip olacaksınız.

3-)Dekoratif Yastıklar!

Dekoratif Yastıklar

Minik dokunuşlar hayat değiştirir demiştik. Dekoratif minik, farklı yastıklarla koltuklarınıza yataklarınıza renk katın. Kılıfları hazır alabileceğiniz gibi kumaş alıp siz de dikebilirsiniz.

4-) Çiçek Açsın Ruhunuz!

Çiçek

Bir bahçeniz olmasa da evinizde küçük çaplı bir çiçek bahçesi düşleyin. Bunun için yalnızca çiçek almanız yetmez. Boyadığınız, şekil verdiğiniz yoğurt kovaları, kavanozlar vb. eşyalar ile çok farklı saksılar hazırlayabilirsiniz. E, bütçenin ne kadar düşük olduğunu söylemeye gerek yok sanıyoruz.

5-)  Eski Eşyaları Değerlendirin!

Eski Eşyalar

Bozulan, kırılan eşyalarınızı hemen çöpe yollamayın. Örneğin paslı bir merdiveni boyayarak harika bir kitaplık ya da vitrin yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra kullanılmayan bir lastiğin içini doldurarak hem harika bir dekorasyon hem de kullanışlı bir puf elde edebilirsiniz. Artık işlev görmeyen piyano, gitar gibi müzik aletlerini eskitme yöntemi kullanarak güzel dekorlara dönüştürebilirsiniz. Ayrıca yıpranan, eskiyen sehpalarınızda da eskitme yöntemi kullanarak ya da onları boyayarak onları ilk günkünden daha güzel bir hale getirebilirsiniz.

Siz yeter ki değişiklik isteyin… Her şey hayal gücünüze kalmış, bütçe de neymiş!

Buna da Göz At

Close
Close