Bu Baharda Daha İyi Olmanız İçin Yapmanız Gerekenler
Yakın Çekim

5 Adımda Bu Bahar Senin Baharın Olsun mu?

Ha geldi ha gelecek derken 2018 bahar da bir anda kapımızı tıklayıverdi. Mart kapıdan baktırıp kazma kürek yaktırsa da biliyoruz ki martın ortası bahar; çiçekler, güneş… Değişen hiçbir şey olmayacak diye düşünme, unutma ki psikolojik olarak da seni tetikler yeni başlangıçlar. Hep sürseydi takvim, hiç değişmeseydi mevsim mesela, sürekliliğin içinde kaybolmaz mıydık? İşte bu yüzden aylar da bitiyor, yıllar da, mevsimler de değişiyor… Gel, bu baharı senin baharın yapalım…

Küs Olduğun Herkesle Bir Kahve İç

Kahve İçHayat kısa; kuşlar uçuyor… diye içini sıkmak istemezdik ama edebi anlamları bir kenara bırakıp çıplak gözle bakarsan hak vereceksin ki; dün geçti; yarın yok. Bu gözle bakarsan hayata; küslükler, kırgınlıklar, öfkeler öyle anlamsız gelecek ki sana. Zaten küs kaldığın her varlık, kalbinin üstüne bir ağırlık olarak eklenir. Şimdi konuşmadığın herkesi arayıp bir kahve iç, bak göreceksin aslında siz yanlış anlamışsınız birbirinizi… Hatta özleşmişsiniz bile… Bir anda kalbin ferahlayacak. Bahar sana barış katacak!

Kendine Bir Figür Seç, Hiç Bırakma

Kendine Bir Figür Seç Şimdi kendine bir hediye seç. Üzerinde taşıyabileceğin ya da hep ulaşabileceğin bir şey olması tercihin olsun. Bu hediyeye bu yılki hedeflerini, hayallerini yükle. O senin ödülün, hatırlatman olsun. Ona her baktığında hedeflerini hatırla ve onu hiç bırakma! Sana güç verecek! Unuma ki beynin somut bir nesneyi daima daha çok kabullenecektir.

Bir Defter Al ve Hayallerini Yaz

Defter Al ve Hayallerini Yaz Sıfırdan bir defter al kendine. Bomboş, tertemiz. İstediğin şekilde, istediğin renkte… Baktığında içini açsın, sayfalarını her an doldurmak iste. Sonra o deftere her sabah ölmeden yapmak istediklerini yaz. Her sabah bu hedeflerin arkasında yaşa. Attığın her adımda sabah mürekkebinden damlayanlar gelsin aklına.

Az Konuş, Az Ye, Az Uyu

Az Konuş, Az Ye, Az Uyu Eskiler bu kuralla yaşarlarmış; “3 az kuralı”. Sen de bu yıl daha az konuş, daha az ye, daha az uyu. Her anlamda daha iyi hissedecek, daha az yorulacak, daha doğru kararlar vereceksin. İnan kendine!

Kendini Affet, Herkesi Affet

Kendini Affet, Herkesi AffetHatalar yaptın, herkes gibi. Yanlış kararlar verdin, yanlış adımlar attın. Ama artık sıfırlandı hesabın. Yeniden başlayacaksın. Önce kendini affet. Suçlama kendini; suç değildi yaptıkların, sana doğru yolu gösteren tümseklerdi. Sen hepsini aştın. Kendini affet, herkesi de affet. Ferahla!

Buna da Göz At

Close
Close