Youtube’un Kullanımı Kolaylaştıracak Gizli 5 Özelliği | Özçekim
Sosyal Medya

Youtube’un Kullanımı Kolaylaştıracak Gizli 5 Özelliği

Youtube, yeni nesil televizyonumuz desek yalan söylemiş olmayız. Filmlerden eğitim videolarına, dizilerden müziklere kadar her şeyi Youtube’da izliyoruz. Peki Youtube’u kullanmamızı kolaylaştıracak gizli özellikleri biliyor muyuz?

Bir videonun üzerine gelerek sağına tıklayarak ve çıkan menüde “döngü” seçeneğini tıklayarak videoyu tekrar moduna alabilirsiniz. Böylece siz hiçbir şey yapmadan, bittiği an yeniden başlar.

Youtube Özellikleri

Yine videonun üzerinde sağa tıkladığınızda çıkan menüde yer alan “Geçerli zamana ait URL videosunu kopyala” seçeneğiyle videoyu dilediğiniz yerden başlayacak şekilde kopyalayabilirsiniz.

Youtube Özellikleri

Videonun sağ alt köşesindeki ayarlar simgesinde bulunan hız seçeneği ile videonuzun hızını belirleyebilirsiniz. Dilediğiniz videoları daha yavaş izleyebileceğiniz gibi dilediğiniz videoları daha hızlı geçebilirsiniz.

Youtube Özellikleri

Youtube mobilde videonun sağ tarafına çift tıkladığınızda 10 saniye ileri, sol tarafına çift tıkladığınızda ise 10 saniye geri gidebilirsiniz.

Youtube Özellikleri

Youtube’daki bir videodan oldukça kolay bir şekilde gif hazırlayabilirsiniz. Üstelik bunu yapmak için herhangi bir programa ihtiyacınız yok. gifyoutube.com/ adresine video linkini yapıştırarak kolayca gif oluşturabilirsiniz.

Youtube Özellikleri

Close