Takip Etmeniz Gereken Türk Gezginler | Özçekim
Sosyal Medya

Takip Edilesi Türk Gezginler

Kerimcan Akduman

Kerimcan Akduman O bir harikulâdelikler avcısı ve tam zamanlı bir gezgin. Onun mottosuna göre yollar, onun memleketi. Eh, gidedmiyorsak da onunla yaşamak oldukça güzel oluyor. Nitekim dağlı, bayırlı, karlı, sahilli hemen her yeri geziyor. Yeri geliyor karavanı ile geziniyor, yeri geliyor bir fille coşuyor. Yardımsever ve güler yüzlü tarzıyla ön plana çıkmakta.

Emre Durmuş

Emre Durmuş Çok yetenekli, çağrışım işlerinde çığır açmış, yıllardır bu işin içinde olan bir isim de Emre Durmuş. Youtube sayfası olan ve burada 360.000’e yakın abonesi olan Emre, eğlenceli gezilerini Youtube’un nimet başlıklarıyla da birleştirip gücüne güç katıyor. “Kolombiya’nın köyünde acayip bir gün” veya “Meksika’nın en tehlikesi mahallesini gezdim” gibi içerikler de üretmekte.

Biz Evde Yokuz

Biz Evde Yokuz Duygu ve Bilgehan isimli iki kişinin yönettiği hesapta rengarenk ve birbirinden güzel yerler geziliyor ve takipçilerle paylaşılıyor. Mesela Kazdağları’nda nereleri gezebiliriz? Ya da Küba’da yaşam hakkında bilgiler gibi içerikler bulabilirsiniz.

Plansız Gezgin

Plansız Gezgin Besami Köse’nin mottosu ise “Plan yok, plan bu!” üzerine kurulu. Interrail ile yaptığı gezilerle ön plana çıkıyor. Şehir Şehir Interrail ile Barcelona’dan Prag’a, bisikletli turlara dek pek çok gezinin içinde de yer alıyor Bestami Köse. Bunun dışında dünya turları da yapan isim, pek çok konferans da veriyor.

Mehmet Genç

Mehmet GençRotasız seyyah Mehmet Genç, İstanbul’da 6 yıl IT sektöründe çalıştıktan sonra kariyerini bırakıp fotoğraf makinesini kapıp dünyayı gezmeye karar veren kişilerden biri. Gezilerini ayrıca kitaplaştıran da biri. Yol hikayeleri ile ilgili kitapları var. 2018 Harbiye Leo Kulübü’nde de “Yılın En Harbi Gezgin” ödülünü almıştır. TEDx’lerde de konuşan isim kitaplarını nasıl yazdı biliyor musunuz? 7134 metre rakımlı Lenin Zirvesi’nde!..

Kemal Kaya

Kemal Kayayoldaolmak.com sitesinde yaptıklarını güzelce anlatıp gösteren bir isim Kemal Kaya. Yeni Zelanda’da dil eğitimi alan, anın keyfini çıkarmayı seven, 100.000’lerce km yol kat eden ve sayısız ülke gören ismin şöyle de bir sözü var. “Uzun bir ömür olsa da keyif dolu değilse ne anlamı var ki yaşamanın. Böylesi keşiflerle dolu, anlamlı ve keyifli kısa bir yaşantıyı uzun bir ömre tercih ederim.”

Yağmur Arat

Yağmur AratÖncesinde özel bir şirkette çalışan ve şehir plancısı olan bir isimdi Yağmur Arat. Ama bir gün canına tak etti ve işinden istifa ederek minik bir asya turuna çıktı. Öncesinde ise Avrupa’yı Interrail biletiyle gezince gezmeyi ne kadar sevdiğini anlamıştı. Yavaş yavaş bu sevda arttı da arttı ve her şeyini satarak dünya turlarına başladı. Genellikle otostopla gezen isim, günde 40 TL’ye tekabul edecek bir ücrete gezebiliyor.

Close