Sosyal Medyayı Sallayan Çılgınlıklar – Neler Gördük Neler
Sosyal Medya

Sosyal Medyayı Sallayan Çılgınlıklar – Neler Gördük Neler

Yakın geçmişte öyle kelimeler, öyle kavramlar, öyle challenge’lar yani meydan okumalar yaşandı ki, sosyal medya yeniden şekillendi, hem eğlendik, hem de şaşırdık. Yakın geçmiş dediğimiz de son 5 yıl civarından fazlası değil. Haydi, zaman makinesine atlayıp, yakın bir geçmişe yolculuğa çıkalım. “Neler gördük neler” diyeceğin yazımıza başlayalım.

Selfie

SelfieHerşey 86. Oscar ödüllerinde Hollywood yıldızlarının çektiği bir selfie ile başladı. Bizim Özçekim de buradan türedi. 🙂 Telefon ön kameralarının artık geliştiğinin göstergesiydi bu zaman…

Don’t Judge Challenge

Don’t Judge Challenge #DontJudgeChallenge tagi ile yargılanmamak gerektiği özelinde gelişen bu akımda makyaj eşliğinde değişik fotoğraf paylaşımları sosyal medyayı sallamıştı.

Ice Bucket

Ice Bucket ALS hastalığına dikkat çekmek için başlatılan, kafadan aşağı buzlu su döküp, arkadaşlarını da davet ettiğin bu akım, Türkiye ve dünyanın çok saygın ve önemli isimlerinin dahil katıldığı dev bir meydan okuma olarak tarihe geçmişti.

Harlem Shake

Harlem Shake Herkesin kendince takıldığı, özgün müziği eşliğinde bireysel dansların bir bütün bileşkesiydi Harlem Shake. Yararı olan bir akım olduğunu söyleyemeyiz ancak eğlenceliydi.

Mannequin Challenge

Mannequin ChallengeManken gibi donup kalma üzerine kurulu, oldukça ilginç bir akımdı. Zaman akıyor, hayat devam ediyor ancak herkes o malum müzik eşliğinde cansız manken gibi takılıyordu. Bakması oldukça keyifli, belli bir yetenek gerektiren bir meydan okumaydı.

Cinnamon Challenge

Cinnamon ChallengeEvde denenmemesini önerdiğimiz, hepsi içerisindeki en çirkin ve estetik olmayan bu meydan okumada meydan okunan kişi kaşık dolusu tarçını ağzına atıyor ve öksürmeden, tıksırmadan durmaya çalışıyor. Tamam, bu cidden gereksiz… =/

Close