Sosyal Medyanın Yeni Gözdesi: Get Contact | Özçekim
Sosyal Medya

Sosyal Medyanın Yeni Gözdesi: Beni Rehberine Nasıl Kaydetmiş- (Get Contact)

Sosyal medyada gün geçmiyor ki yeni bir trend, ilgi çeken yeni bir akım oluşmasın. Son birkaç gündür Instagram’daki arkadaşlarınızın hikâyesinde kendi isimlerinin değişik varyasyonlarını paylaştığını görüyor olabilirsiniz. #GetContact tagi ile paylaşanlar da çok fazla.

Peki Nedir Get Contact?

Get Contact

Bu bir uygulama. Hem android, hem ios telefonlarınıza indirebiliyorsunuz. Sonra telefon numaranızı giriyorsunuz ve hooop, sizi kim nasıl, hangi isimle kaydetti, her şeyi görüyorsunuz. Tabii bunu görebilmek için, karşınızdaki kişinin de bu uygulamayı kullanıyor olması gerekiyor.

Kimin Sizi Nasıl Kaydettiği Ne Kadar Önemli?

Kimin Sizi Nasıl Kaydettiğini öğrenmek

İnsanoğlu, meraklıdır. Bu uygulama inanılmaz yayıldı. Evet, güzel bir şey olabilir kimin nasıl kaydettiğini öğrenmek ancak bu uygulama ciddi tehlikelere sahip ve insanlar bu tehlikelerin farkında oldukları halde bile bile lades dercesine uygulamayı kullanıyorlar.

Hangi Bilgiler Sızdırılıyor?

Get Contact

Uygulamayı telefonunuza indirip giriş yaparak tüm rehberinizi uygulamaya açmış oluyorsunuz. Telefon rehberinde kayıtlı olan kişilerin bilgilerinden, cep telefonunuzdaki şahsi bilgilere kadar her şeyi havuzunda topluyor bu uygulama. Çiftlik banka kanıp dolandırılan insanlar kadar ağır olmasa da, buna girişenlerin de ciddi bir güvenlik sorunu ortaya çıkabiliyor. Çok merak ediyorsanız yine kullanın tabii, ama iki kere düşünmekte fayda var.

İşte Konu İle İlgili Sorgulatan Bazı Paylaşımlar

Get Contact Get Contact tweetleri Get Contact tweetleri Get Contact tweetleri

 

Son Bir Soru…

O halde konuyu son bir soru ile bağlayalım. Sizce sosyal medyanın bizi bu kadar ele geçirmesi, alışkanlıklarımızı, bizi bu kadar tanıması ve her şeyimizin içine sızabiliyor olması ne derece tehdit? Bu durum sizi ne denli rahatsız ediyor veya “problem değil” diyebilir misiniz? Haydi, tartışalım…

Close