Online Müzik Setimiz Spotify’in İlham Verici Kuruluş Hikayesi
Sosyal Medya

Online Müzik Setimiz Spotify’in İlham Verici Kuruluş Hikâyesi

Taş plakların yerini kasetler, kasetlerin yerini CD’ler, CD’lerin yerini ise Mp3’ler aldı. Her şey gibi müzik sektörü de teknolojiden nasibini aldı. Şimdi ne plak ne kaset ne CD… Artık tüm müzik sistemlerimiz yerini Spotify gibi online uygulamalara bıraktı. Artık dilediğimiz yerde tüm dünyadaki müzikleri dinleyebiliyor, bir araya getirebiliyor, müzik listeleri oluşturabiliyor ve dilediğimiz her yerde anında ulaşabiliyoruz. Böylece müzik setimizi de her zaman yanımızda taşıyoruz.

Peki, hiç merak ettiniz mi bu fikrin nasıl doğduğunu?

*Sevgili Özçekim okuru; bir fikirden ilham alınırsa başka bir fikir doğumu gerçekleşebilir.

İşte Spotify’ın Kuruluşu

Spotify Spotify; 2008 yılında Stokholm’da Daniel Ek ve Martin Lorentzon tarafından kuruldu. Uygulama, önce herkese ücretsiz açıldı. Sonrasında ise müzik şirketleriyle anlaşmalar yapıldı.

4.4 Milyonluk Zarar!

Spotify O yıl Spotify tam 4.4 milyonluk bir zarara uğradı. Ama vazgeçmek yok! Şirket, hemen Premium üyeliği aktif etti ve kullanıcı sayısı arttıkça reklamlar almaya başladı.

Sonra…

Spotify Sonra işler büyüdü… Spotify hayatımızın tamamında yer edindi. Tüm dünyada en çok kullanılan uygulamalar arasında yerini aldı. Öyle ki tüm dünyada çıkan şarkılar ilk olarak Spotify’da yayınlanmaya başladı.

1200’yi Aşkın Çalışan Hisseye 0rtak

SpotifyŞu anda Spotify’da 1200’i aşkın çalışan var ve çalışanların hepsinin şirkette payı var. Şaşırmayın, aidiyetlik hissettirmek bu olsa gerek!

23 Yaşında Milyoner

SpotifyŞirketin en büyük hisse sahibi ise kurucularından Daniel Ek. Kendisi 23 yaşında milyoner oldu.

E, inanmanın, çalışmanın ve vazgeçmemenin sonu zafer olsa gerek. Şekil A!

Close