Keloğlan Instagram Kullansaydı Ne Paylaşırdı? | Özçekim
Sosyal MedyaYakın Çekim

Keloğlan Instagram Kullansaydı Ne Paylaşırdı?

Hepimizin çocukluğunu, gençliğini süsleyen bir kahraman Keloğlan… Sırtında azık torbası, yanında eşeği Karakaçan ve dilinde hep aynı türkü: “Ben bir garip Keloğlan’ım\eşeğimin yok yuları/ varım yoğum doğruluktur / hiç de sevmem ben yalanı…”

Anacığıyla olan diyalogları, Aykız’la olan macerası, çizgi filmi, filmi, masal kitapları ve cabası… Türk tarihinin gelmiş geçmiş en önemli kahramanlarından bir tanesidir Keloğlan… Onunla ilgili en çok merak edilen konu, gerçekten yaşayıp yaşamadığına dairdir. Tüm araştırmalar, gerçekte böyle bir karakter olmadığını, onun ancak Anadolu’da yaşayan kişilerden esinlenerek oluşturulduğunu ortaya çıkarır. Gerçekte yaşamasa da onun çoğu özelliği Anadolu insanından esinlenerek oluşturulmuştur.

Benimsediğimiz ve âdeta bizden biri gibi kanıksadığımız bu karakter, Instagram kullansaydı; sizce ne paylaşırdı? Biz yine yemedik, içmedik sizin için bunu düşündük. İşte Keloğlan’ın Instagram sayfası, büyük bir ihtimalle şu şekilde olurdu:

Keloğlan Instagram Keloğlan Instagram Keloğlan Instagram Keloğlan Instagram Keloğlan Instagram Keloğlan Instagram Keloğlan Instagram

Buna da Göz At

Close
Close