Az Bilinen 8 Yabancı YouTube Kanalı | Özçekim
Sosyal Medya

Az Bilinen 8 Yabancı YouTube Kanalı

Hep aynı şeyleri izlemekten sıkıldıysanız sizi uzak diyarlara götürecek birkaç önerimiz olacak. İşte YouTube’da takip etmek isteyeceğiniz 8 güzel kanal.

Trash is for Tossers

Trash is for Tossers Her gün ne kadar çöp ürettiğinizi bir düşünün. Yiyecek-içecek paketleri, peçeteler, kâğıtlar ve poşetler. Lauren Singer ise 4 yılda yalnızca 1 kavanoz çöp çıkarmış. Aslında onun yaşamı bu felsefe üzerine kurulu ve hepimize dünyayı kirletmeden yaşayabileceğimizi gösteriyor. Üstelik modern bir şehir yaşamının içinde bunu gerçekleştiriyor. Yaşamımıza katacağımız ufacık değişikliklerle nasıl kendimizi ve doğayı koruyabileceğimizi ise bize YouTube kanalında anlatıyor.

Simone Giertz

Simone Giertz Kadın kanalı deyince akla ya makyaj ya da moda geliyor. Ancak Simone Giertz biraz farklı çünkü onun işi robot yapmak. Birkaç yıl önce robot yapımıyla ilgilenmeye başlayan Simone, başarısız denemeler yapmış ve bir süre sonra da bu süreci YouTube kanalında paylaşmaya başlamış. Bu deneme süreçlerini izlerken siz de bu robot komedisine bayılacaksınız. Her ne kadar başarısız robotlar yapıyor olsa da çabasını ayakta alkışlıyoruz.

The Slow Mo Guys

The Slow Mo Guys Gav ve Dan isimli iki kafadar YouTube kanalında hepsi birbirinden ilgi çekici slow mation videolarla karşımıza çıkıyor. Yüksek hızlı sinema kameralarını kullanarak tüm videolarını HD olarak çeken ikili ardından bunlar ağır çekime dönüştürüyor. Bir balonun nasıl patladığını ya da suda bir merminin nasıl ilerlediğini izlemekse oldukça keyifli oluyor doğrusu.

Cooph

Cooph Fotoğraf artık neredeyse hepimizin bir şekilde ilgi alanına giriyor. Peki, gerçekten profesyonel fotoğraflar çekmek çok mu zor. COOPH videoları iyi bir fotoğrafçı olmak ya da profesyonelmişçesine fotoğraflar ortaya koymak için püf noktalarını açıklayan harika fotoğraf kanalı. Her saniyesiyle dolu dolu fotoğrafçılık ilhamı taşıyor.

Household Hacker

Household HackerGünlük yaşamda karşımıza çıkan ve basit gibi görünen kimi sorunlar bazen çok başımızı ağrıtabiliyor. Home Hacker’da, bu gündelik problemlere basit çözümler getiren bir YouTube kanalı. Evinizde etrafında bulunan eşyaları kullanarak pek çok şeyler üretiyor.

 BBC Earth

BBC EarthSırada bilgi dolu bir kanal var. Resmi BBC Earth YouTube kanalında doğa, hayvanlar ve vahşi yaşam ile tanışabilirsiniz. Eğitici doğa ve tarihi belgeselleri bulabileceğiniz BBC Earth güzel belgeseller izlemek için doğru adres.

Khan Academy

Khan AcademyOldukça faydalı ve eğlendirerek öğreten bir kanalda sıra. Khan Academy; okul derslerinde bize çok fayda sağlamaya aday bir kanal. Fizik, kimya matematik ve daha pek çok konuda animasyonlar eşliğinde ister ders çalışın isterseniz bilginizi artırın.

It’s Okay To Be Smart

It's Okay To Be SmartBir öğretici kanal daha. Ancak bu öğrenmek için gerçekten çok keyifli bir deneyim sunuyor. Joe Hanson, her şeyin nasıl çalıştığını anlattıklarını iddia ediyor. Her hafta yeni bilim videolarıyla It’s Okay To Be Smart’ı beğeniyle izleyeceğinize eminiz.

Close