Az Bilinen 10 Yerli YouTube Kanalı | Özçekim
Sosyal Medya

Az Bilinen 10 Yerli YouTube Kanalı

YouTube’a girdiğinizde artık karşınıza hep aynı şeyler çıkıyorsa ve bu durumdan aşırı derecede sıkıldıysanız bu öneriler tam size göre. İşte keyifle izleyeceğiniz az bilinen 10 Yerli YouTube kanalı.

1- ) Beyhan Budak


Klinik Psikolog Beyhan Budak YouTube’da az bilinen ama çok faydalı bir kanala sahip. Kanalda hayata, ilişkilere ve psikolojiye dair videolar paylaşıyor. Aslında bir nevi Can Manay denebilir ama onun çok daha faydalı versiyonu. Hemen her birimizin sıkça yaşadığı ruhsal konulara açıklık getiren ve bunu da kendi deneyimlerinden yola çıkarak hikâyelerle anlatan bir insan. Amacı tedavi ve tanı koymak olmasa da kabul etmeliyiz ki izleyene iyi gelmemesi imkânsız. Videoları arasında gezinirken “aa işte bu aynı ben” diyeceğiniz pek çok videoya denk gelebilirsiniz.

2- ) Biz Evde Yokuz


2014’te www.bizevdeyokuz.com web sitesiyle hayatımıza giren Biz Evde Yokuz artık keyifli gezilerini YouTube kanalında da paylaşıyor. Bu sıralar aşırı moda olan Doğu Ekspresi ile Kars’a gitme olayını da yıllar önce ilk onlar detaylıca duyurmuşlardı. İzlemesi keyifli gerçek bir gezi kanalı görmek isteyenlere bu deneyimli gezginleri mutlaka öneriyoruz.

3- ) Chaby Han


Aslında eski bir YouTube kanalı olsa da bir süre bu işleri bırakıp Demet Akalın’ın Türkçe hatalarını düzelttiği videosuyla yeniden Yo Tube’a dönen, dönmekle de kalmayıp ünü daha yayılan Koreli Chaby’in You Tube kanalındayız. Bir Koreli ne kadar Türk olabilir? Sorusunun sınırlarını zorlayan Chaby, oldukça eğlenceli videolar paylaşmayı sürdürüyor.

4- ) Hannah Francis


Onun ilk videosu pek çok insanda büyük bir şaşkınlık yarattı. Görüntü olarak siyahi olsa da Hannah’ın annesi bir Türk. Karayipli bir baba ve Türk bir annenin kızı kendisi. İşin ilginç yanı ise Hannah mükemmel İngilizcesiyle bizlere odasında bir şeyler anlatırken annesinin arkadan “Hanaa! bu odanın hali ne böyle, şu pisliğe bak” gibi klasik bir Türk annesi serzenişi sergilemesi. İngiltere’de yaşıyor olmasına rağmen Türklüğünden hiçbir şey kaybetmemiş bir anneye sahip olan Hannah’ın bu durumu ortaya keyifli bir hikâye çıkarıyor.

5- ) İç Mimar Berna


YouTube’da farklı ve de faydalı bir şeyler izlemek isteyenler için çok iyi bir öneri İç Mimar Berna. “Şunu şuradan aldım, bu eşya şu marka…” tarzında ev turu videolarından sıkıldıysanız sizi bu kanala davet ediyoruz. Çünkü burada ev turu videoları daha çok düzgün kapı kirişi, mutfak üçgeni, doğru tablo hizası gibi daha faydalı konular üzerinden dönüyor. O, Kimi zaman bir dağ evini geziyor, kimi zaman lüks bir konutu kimi zamansa 1+1 bir evi… Kendin yap videoları da bilindik uygulamalara benzemiyor. Sonuçta o bir İç Mimar ve bununla da farkını her videosunda ortaya koyuyor.

6- ) Yemeğim Nasıl Geldi?


Yemeğim Nasıl Geldi? Dışarıdan paket yemek sipariş eden insanlara rehberlik eden bir YouTube kanalı. Kutu açılımı konseptleri mantığında hazırlanan videolarda farklı olarak açılan kutu yemek kutuları oluyor. Hangi restorandın lezzeti, paketlemesi nasıl, kaç dakikada gönderiyor öğrenmek için eğlenceli deneyimler sunan bu kanal da YouTube’un az bilinen yerli kanallarından.

7- ) İlker Gümüşoluk


Komedyen ve Radyocu İlker Gümüşoluk’un YouTube kanalında sıra. Kanalda özelikle Apartman Sohbetleri adında ki konsept oldukça keyifli. Ünlü isimlerle sokak ve mahalle kültürünü konuştuğu bu seriler eminiz ilginizi çekecektir.

8- ) Japonik


Japonik, Japonya’da yaşayan bir Türk’ün Japonya’yı anlatan videolarından oluşan bir YouTube kanalı.
Japonya’da erkek kuaförleri, restoranlar, ev kiralama süreçleri, market alışverişi gibi günlük yaşama dair pek çok keyifli ve doğal videoları izleyebilir, Japonya’yı bir Türk’ün gözünden tanıma fırsatı bulabilirsiniz.

9- ) Mini Türk Mutfağı


İzlemesi inanılmaz keyifli videolara sahip olan bir kanalda sıra. Minik yemekler yapmak dünyada yayılan bir eğilim. Şimdi minik Türk yemekleri de görmemiz artık mümkün. Minnacık künefeler, çiğ köfteler, mini mini iskenderler ve daha pek çok keyifli seyir bu kanalda sizi bekliyor.

10- ) Tayfun Demir


Sırada oldukça ilginç bir YouTube kanalı var. Aslında ilginç olan Tayfun Demir’in yaşamı! O, yeni doğan, hasta ya da sakatlanmış kısacası bakıma ihtiyaç duyan sincapları tedavi ediyor bu süreçte onlara evinde oldukça profesyonel şekilde bir Sincap ortamı kuruyor ve ardından onları ait oldukları yere bırakıyor. Tayfun demir, lahmacuna bayılan Alf ve kolları kırılan Karamel ve daha birçok sincap ile You Tube’dan kazandıklarını da sokak hayvanların bağışlıyor.

Close