Adeta Bir Yerli WhatsApp: PTT Messenger Resmen Tanıtıldı
Sosyal Medya

Adeta Bir Yerli WhatsApp: PTT Messenger Resmen Tanıtıldı

Yerli ve güvenli anlık mesajlaşma uygulaması olarak PTT Messenger resmen tanıtıldı. Özellikle milli olması ilgi çekerken, ilk kez Zeytindalı operasyon merkezinde başbakan Binali Yıldırım ile 2. Ordu komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel bu uygulama ile iletişim kurdu ve uygulama da tanıtılmış oldu.

PTT Messenger

Android ve İos’un yanısıra, masaüstü uygulaması ile de karşımıza çıkacak olan uygulama, yerli Whatsapp’ımız olacak. Bilgi güvenliğini de sağlayacak olan uygulamada medya&dosya gönderimi yapabilecek, lokasyonumuzu paylaşabileceğiz.

Şimdilik kamu çalışanlarının deneyeceği uygulamayı pek yakında hepimiz kullanabileceğiz ve iletişimde dışa bağımlılığımız sona erecek.

Daha Önce Neler Kullanmıştık?

MIRC

MIRC

Takma adlarımızla girdiğimiz, rastgele insanlarla sohbet edebildiğimiz, taa 1995 yılında çıkmış internet vasıtasıyla iletişimin atası bu programdı.

ICQ

ICQ

Çok güçlü başlayıp hızla yayılan program, 1999 yılında  yilinda Amerika Online tarafından 270 milyon dolara satın alınmıştı. MSN çıktıktan sonra bile belli bir süre direnmeye devam etmişti.

MSN

MSN

Aslında en verimli olan, dönemine göre bu programdı. Titreşim gönderme, 15 dakikada bir şarkı atmaya çalışma, çaldığın şarkıyı gösterebilme özelliği, girdiğini ispatlamak için durmadan çevrimdışı görünüp geri girmeler falan derken bir nesil okul çıkışı eve gidip bu uygulama ile yaşar olmuştu.

SKYPE

SKYPE

Özellikle yurt dışındaki yakınlarla konuşmak için çok ucuz bir yöntem olarak piyasaya çıkmış bir uygulama idi. Zaman geçtikçe her şey sadece “internet hızı”na bakar olunca, buna gerek azaldı. Hala yer yer kullanılsa da yerini Whatsapp’a kaptırdı diyebiliriz.

WHATSAPP

WHATSAPP

Telefon numaralarımız kayıtlıysa doğrudan SMS yerine bedava iletişim kurabildiğimiz mecra. Gruplara dahil olabildiğimiz, hatta internet varsa ücretsiz telefon görüşmesi yapabildiğimiz bu uygulama gerçekten elimiz, ayağımız konumunda.

Close