Zamanında Oynamaya Doyamadığımız Akıllı Telefon Oyunları!
Oyun

Zamanında Oynamaya Doyamadığımız Akıllı Telefon Oyunları!

Bazı dönemlerde bazı oyunları o kadar sevdik ki bir süre gözümüz bir şey görmez oldu. İşte çıktığı ilk günden bugüne tüm dikkatlerimizi çekmiş, dünyayı kasıp kavurmuş akıllı telefon oyunları!

Temple Run !

Temple Run

Akıllı telefonların yeni yeni gençlerin eline geçtiği zamanlar her telefonda yüklüydü. Sadece zamanımızı değil tüm enerjimizi harcadığımız oyunu unutmadık!

Angry Bird

Angry Bird

Sadece gençlerin değil 7’den 70’e herkesin ilgisini çekti. Öyle ki büyük ilgi sonunda oyunun filmi bile çekildi ve seyircisi tarafından beğenildi.

Flappy Bird

Flappy Bird

Bu kadar basit bir oyun nasıl bu kadar büyük ilgi gördü biz de anlamadık. Aslına bakarsanız Flappy Bird’ün geliştiricisi Vietnamlı Dong Nguyen da buna anlam veremedi. Ama herkes bir kere telefonuna indirdi hatta bazıları bağımlısı oldu. Bir süre sonra oyunu kaldırtan geliştirici Nguyen, bu denli bağımlılık yapan bir oyun geliştirmek istemediğini, bunun kendisi için de kötü bir sürpriz olduğunu, açıkladı.

Fruit Ninja!

Fruit Ninja

İçimizdeki bıçak ustası nasıl çıktı ama bir anda. Keskin kılıcımızla meyve kesmeye doyamadık! Tek bizi değil, tüm dünyayı etkisi altına aldı.

Trivia Cracks

Trivia Cracks

Ne kadar genel kültürümüz varsa hepsini burada konuşturduk! Arkadaşlarla, yabancılarla kimler varsa bilgimizi kapıştırdık güzel de oldu bir sürü şey öğrendik.

Subway Surfers

Subway Surfers

Ülkeler arası turnuvası bile yapıldı. Karakter karakter bu demiryolu serserilerini koşturduk. Öyle ki oyunun, Google Play Store’da 1 milyardan fazla kez indirilen ilk oyun olduğunu açıklandı.

Piano Tiles

Piano Tiles

İçimizde piyano virtüözünü ortaya çıkartan oyun okulda, otobüste, evde, metroda hep bizimleydi. Sadece güzel vakit geçirmesi de değil, kendisi bize bir sürü klasik parçayı da öğretti. İkincisi çıkan oyun hala büyük ilgi görmekte.

2048

2048

O kutuları oradan oraya atmaktan gözlerimizin feri gitti bir ara yine de oynamaya doyamadık. 2048 zamanının en sevilen oyunlarındandı.

Kelimelik

Kelimelik

Oyun sağ olsun, internete “j ile başlayan kelimeler” mi yazmadık, TDK’nın sitesini sık kullanılanlara mı eklemedik… Hala da sevilerek oynanan oyunda en sevileni de rastgele bir kelimeyi durup dururken tutturabilmekti.

Milyonlar delirdi! Pokemon Go!


Bu insanların hepsi nadir bir Pokemon’u bulmuş olmanın heyecanıyla koştu oradan oraya. Milyonlarca insanı evden çıkartan oyun bir çığ gibi yayıldıktan sonra neyse ki duruldu.

Buna da Göz At

Close
Close