Sıkıldığınızda Geliştirebileceğiniz Sims Becerileri | Özçekim
Oyun

Sıkıldığınızda Geliştirebileceğiniz Sims Becerileri

Akşama bir arkadaşınızla buluşacaksınız ama günü nasıl geçireceğiniz hakkında bir fikriniz yok mu? Bütün gün evde oturup devamlı kanalları değiştirerek televizyon izlemekten bunaldınız mı? Heyecanla beklediğiniz kargo bir türlü gelmiyor ve zaman sizin için akmıyor mu? O halde yeni bir şeyler denemenin zamanı gelmiş demektir. İşte Sims oyunundan hayatımıza katkı sağlayabilecek beceri listesi ve yapılabilecek aktiviteler:

Sadece Gülümseyin ve El Sallayın Çocuklar : Karizma Becerisi

Karizma Becerisi Toplu bir ortamda grubun konuşmaları arasında sözleriniz arada kaynıyorsa, yeni biriyleriyle tanıştığınızda onlarda daha akılda kalıcı bir izlenim bırakmak istiyorsanız, okulunuzda ve işyerinizde daha başarılı sunumlar gerçekleştirme arzunuz varsa sizin için harika bir önerimiz var.

Elbette çok kitap okumak kendinizi daha sağlıklı ifade etmenize yardımcı olacaktır. Fakat fiyakalı cümleler, onlara eşlik eden jest ve mimikleriniz ile karşınızdaki insanları etkileme gücünüzün artacağına şüphe yok. Bunun için ise yapmanız gereken şey çok basit!
Sims
O sıkıcı, geçmek bilmeyen zamanlarınızda aynanın karşısına geçin ve dilediğiniz bir konuda kendinizle konuşun. Etrafınızdakiler sizin deli olduğunuzu düşünse de elde edeceğiniz sonuçların buna değeceğini göreceksiniz. Hiçbir şey uygulamaya dökmeden mükemmeliyete ulaşamaz. Düzenli olarak kendinizle gerçekleştireceğiniz bu buluşmaların ardından diğer insanların karşısında çok daha akıcı ve etkili konuştuğunuzu siz de fark edeceksiniz.

Zeki Müren de Bizi Görecek Mi? : Komedi Becerisi

Komedi Becerisi Ortamların aranan kişisi olmanın bir yolu olan güldürü becerisi bazılarına doğuştan gelen bir yetenek olarak bahşedilmiş olsa da kimimiz bunun için çalışmak zorunda. Zorla güzellik olmaz ama biraz çaba gösterme ile geliştirilemeyecek bir beceri değil.

Arayın bir arkadaşınızı ya da elinize telefonu alıp açın sosyal medya hesaplarınızdan birini, kendi şakalarınızı üretmeye çalışın. İnanın doğru anı ve doğru noktayı yakaladığınız anda başkalarının şakalarından daha fazla güldürecektir sizin kendi üretiminiz. Üstelik arkadaşlık ilişkilerinizdeki barlarda da bir artış görmeniz olası. Ancak bu işi biraz dozunda bırakmak lazım. Aksi takdirde sosyal ilişkilerinizdeki eksilerden şikayet etmeye başlamanız kaçınılmaz olabilir.

Hayatta Kalma Becerilerinden : Aşçılık Becerisi

Aşçılık Becerisi
“Yok, ben hayatta beceremem öyle şeyleri,” demeden önce bilmeniz gereken bir şey var ki, hiçkimse bu alanda uzman olarak doğmadı. Sizce ateşte eti pişirmeyi ilk bulanlar çok pişirdikleri veya az pişirdikleri için yemeği beğenmeyip bir daha denemekten vazgeçtiler mi? Hayır! O halde siz de doğru ısıyı ve doğru zamanlamayı bulana kadar deneyebilirsiniz.

Tabii ki iş yalnızca bir şeyleri pişirmekten ibaret değil. Yeni tarifler keşfedebilir, kendi damak tadınıza göre tarifleri şekillendirebilir ve kendinizi bile şaşırtabilirsiniz. En azından hepimizin bütün evi yakıp küle çevirmeden kendi başımızın çaresine bakacak derecede aşçılık becerisine sahip olmamız gerektiğini düşünüyoruz. Sizce de öyle değil mi?

Sağlam Kafa Sağlam Vücutta Bulunur : Formdalık Becerisi

Formdalık BecerisiBeden eğitimi dersleri sırasında kenarda oturup başka uğraşlarla ilgilenen bir çocuk olarak geçtiyse öğrencilik hayatınız, bu seçenek size uzak kalabilir. Fakat emin olun ki hayatınıza direkt olarak bir etki katmasa da zamana yayıldığında faydasını göreceğiniz bir diğer beceridir bu.

Formda olmak için öyle pahalı spor aletlerine veya ekstra ekipmanlara ihtiyacınız da yoktur. Zaten burada sizden beklenen yalnızca zinde kalabilecek kadar egzersiz yapmanız olduğu için tempolu ve yavaş bir koşuya çıkmak da işinizi görebilir.

Eğer imkanınız varsa basit ekipmanlar da egzersizinize yardımcı olabileceği gibi evinizde de başlangıç seviyesinde olan bireysel egzersizleri de yapabilirsiniz. En kötü ihtimalle oturup bu konuda biraz okuma yapabilir, gelecek sefer için kendinize ön hazırlık oluşturabilirsiniz. Sonuçta vücudumuz her zaman egzersiz için uygun şartlar içerisinde olmayabilir, değil mi?

Bunların hepsini bir günde gerçekleştirmek güç olabilir. Ancak bu becerilerden birinde kendinizi biraz olsun geliştirmek hayatınızın farklı noktalarında size artılar olarak dönebileceği gibi sıkıldığınız zamanları daha verimli bir şekilde geçirip değerlendirmenize yardımcı olacaktır. Peki siz hangisini denemek istersiniz?

Buna da Göz At

Close
Close