Kanser Hastası Çocuğa Oyun Camiasından Destek! | Özçekim
OyunTeknoloji & Uzay

Kanser Hastası Çocuğa Oyun Camiasından Destek! – Gündemin Öne Çıkan Oyun Gelişmeleri

Hepinize selamlar! Gün geçmiyor ki oyun dünyasında yeni gelişmeler olmasın. Bu hafta öne çıkan gelişmelerden 4 tanesi fazlasıyla ilgimizi çekti, sizlerle de paylaşmak istedik. Keyifli okumalar.

Kanser Hastasına Fallout Desteği!

Kanser Hastasına Fallout Desteği

Wes isminde bir çocuk… Henüz sadece 12 yaşında. Ancak kanser hastası ve kurtulma şansı yok. Oldukça trajik bir durum. Bu yıl ise yeni Fallout oyunu piyasaya çıkacak. Fallout 76. Wes ise bu oyun serisinin çok ciddi bir hayranı. Virginia’da yaşayan bu çocuk fazla zamanının kalmadığını düşündü ve Facebook aracılığı ile oyunun yapımcılarına bir mesaj attı. Oyunun yapımcıları olan Bethesda şirketi ise duruma kayıtsız kalamadı. Yardımcı Direktör Matt Grandstaff ana merkezden 4 saatlik yol gelerek Wes’in evine geldi ve ona Fallout 76’yı oynattılar. Ayrıca da koleksiyonluk eşyalar hediye ettiler.

Gelmiş Geçmiş En Detaylı Oyun Mu Geliyor?

Red Dead Redemption 2

Rockstar Games her zaman oyun yapmaz. Ama yapınca da en kalitelisini yapar, yıllarca oynatır. Şimdi ise oyun severler çıkmasına az bir süre kala Red Dead Redemption 2’yi heyecanla beklemekteler. Vahşi batı teması, efsane görev çeşitliliği, hikayesi ve atmosferi ile bizi içine çekecek oyunda tam 19 tane at çeşidi olacağı açıklandı. Ayrıca 200 sularında genel hayvan çeşitliliğinin de bulunacağı söylenmekte.

Oyun Fiyatları Uçtu!

Oyun Fiyatları

Sony Türkiye’de oyun fiyatları garip noktalara ulaştı. Akıl almaz zamlar cepleri yakmaya başladı ve oyun lüks tüketimden “süper lüks” tüketim seviyesine kadar çıktı. Bazı yeni çıkan oyunların fiyatlarına beraber bakalım mı?

*Spider Man-469₺

*CoD Black Ops 4- 469₺

*Resident Evil 2 Remake- 399₺

*Ace Combat 7- 469₺

*Devil May Cry 5- 469₺

*Sekiro- 469₺

Telltale Games’ten Üzücü Haber

Telltale Games

Telltale Games kapanmak üzere Şirkette çalışan toplam 250 çalışan vardı ve 225’i an itibariyle işten çıkartılmış. Mali sıkıntılar yüzünden geçen yıl 400 kişi iken 300’e küçülen şirketi, eski CEO’su dava etmiş, şirket içi çalışma şartlarının kötülüğünü konu alan bir makale The Verge’de yayınlanmıştı. PC Gamer’ın haberine göre kalan 25 kişi The Walking Dead’in son sezonunu tamamlayacak. Daha önce duyurulan The Wolf Among Us’ın 2. sezonu ve yeni Stranger Things oyunu ise çıkmayacak.

Close