Kadınların Severek Oynayacağı 9 Hayat Dolu Oyun | Özçekim
Oyun

Kadınların Severek Oynayacağı 9 Hayat Dolu Oyun

Kim demiş kadınlar oyun oynayamaz diye? Futboldan savaş oyunlarından belki anlamaz, sevmezler ama onlar için hayat dolu oyunlar var! E, çünkü kadının olduğu yerde hayat var… Bakınız…

1-) Yeni Bir Hayat Kur: The Sims

The Sims Dünya çapında 100 milyon üzeri kopyalanarak “en çok oynanan oyunlar” listesinde önemli yer edinen The Sims; yeni bir hayat kurmak üzerine planlanıyor. Bu oyunda kendi hayatını kurabiliyor, değiştirebiliyor, geliştirebiliyorsun. Adeta gerçek bir simülasyonu gibi… Üstelik gerçek hayatta yapamadıklarını burada yapman da mümkün!

2-) Tasarımcı Sensin: Design Home

Design Home Tasarım gücünü konuşturmanın vakti geldi! Bu oyunla odaları zevkine göre dizayn edebilir, bir tasarımcı olabilirsin. Üstelik eşyaların çoğu da gerçek hayattan alınma! Dizayn ettiğin evler ve odalar puanlanıyor, yorumlanıyor ve bir anda kendini ünlü bir tasarımcı olarak bulabiliyorsun!

3-) Kedi-Köpek Ebeveyni Huzuruyla: Nintendogs (+Cats)

Nintendogs (+Cats) Her kızın küçükken bir bebek büyütmüşlüğü vardır. Gerek sanal gerek oyuncak… Şimdi de sıra hayvan dostlarımızda! Bu oyunla birbirinden sevimli kedi veya köpekleri büyütebilir, onların anneleri olabilirsin!

4-) Hayal Gücün Devrede: Little Big Planet

Little Big Planet Aslında ilk baktığımızda çok da orijinal görünmeyen bu oyunun dünyasına girmek için onu yaşaman gerek! İlerlemeli bir platform olan bu sevimli oyunda hopla, zıpla; puanları topla! Üstelik hoplayıp zıplayacağın bölümleri de hayal gücünle kendin tasarlayarak diğer oyuncuları da bölümlerine dâhil edebilirsin.

5-) Tazmanya Canavarı Misali: Beatiful Katamari

Beatiful Katamari Her başarı gibi bu oyuna da küçük başlıyorsun… Öncelikle ataç gibi küçük nesneleri dönerek toplamaya başladığın serüvenin her adımında (dönüşünde) büyüyor ve günün birinde evleri, arabaları da toplayabilecek seviyeye geliyorsun… Denemeye değer!

6-) Kendi Şehrini Yarat: Sim City

Sim City Bir şehir, bir evren hayal et ki yaratıcısı sensin! Burada her şey senin istediğin gibi! Arada arkadaşlarını ziyaret edebilir, onların dünyalarına da bakabilirsin! İnşaatlarını kontrol edebilir, alım-satım yapabilir, başka şehirlerden de ilham alabilirsin. E, dünya senin!

7-) Bu Mutfakta Her Şey Gerçek: World Chef

World ChefHiç mutfak şefi olmayı hayal etmiş miydin? Eğer ettiysen hemen bu oyunu oyna! Çünkü bu mutfakta her şey gerçek! Domatesleri doğra, çürüklerini ayıkla, patateslerini kızart; menünü hazırla! Bu mutfağın şefi sensin! Dikkat et, elini kesme!

8- ) Bu Oyunda Beynin Devrede: Brain Training

Brain TrainingNicole Kidman’ın favorisi; Nintendo’nun vazgeçilmezi! Her gün sadece 10-15 dakikanı ayırarak beynini geliştirmeye ne dersin? Hem eğlen hem geliş! Basit matematik egzersizlerinden kelime oyunlarına kadar birçok etkinlik emrine amade!

9-) Kendi Orkestranı Kur: Guitar Hero

Guitar HeroSahne senin! Bu oyunda orkestranla birlikte şahane bir konser veriyorsun! İster arkadaşlarınla ister yeni tanıştıklarınla dilediğin enstrümantali çalabilir, istediğin şarkıyı söyleyebilirsin. Karaoke gibi düşün ama daha genişi, daha gerçeği! E zaten sen küçükken şarkıcı olmak istememiş miydin?

Buna da Göz At

Close
Close