FIFA 18’in En İyi Oyuncuları | Özçekim
Oyun

FIFA 18’in En İyi Oyuncuları

Electronic Arts’ın dünyaca ünlü futbol oyunu FIFA serisinin yenisi Ekim ayında bizlerle buluştu. Uzaktan şutların sıkça gol olması, oyunun en büyük handikabı idi. Fakat herkesin merak edeceği bir durum “Messi mi Ronaldo mu daha güçlü? Oyunun en iyileri kimler?” gibi sorulara cevap bulmak isteyenler için oyunun en iyi 5 oyuncusunu derledik. Başlıyoruz!

Manuel Neuer

Manuel Neuer - FIFA
Bayern München’in dünyaca ünlü kalecisi Neuer, aynı zamanda FIFA 18’in en iyi kalecisi olarak da geçiyor. Neuer, elleriyle olduğu gibi ayaklarında da ustalık sahibi olduğu için ününe ün katıyor. 95 kicking de nedir? Adeta oyun kurucu gibi. Zaten FIFA’daki en iyi kaleci ünvanını birkaç yıldır korumakta. Belki Buffon daha efsane olabilir ancak yaşından ötürü kaybettiği bir gerçek. 91 Dalış ve 90 Elle çelme gibi geleneksel kaleci becerileri ile de oyunun en üstünde…

Luis Suárez

Luis Suárez - FIFA
Rakiplerini ısırmayı seven Uruguay’lı topçu Luis Suárez, 92 overall’u ile oyunun en iyi 4. futbolcusu. Suárez’in 86 Dripling’i ve 81 Fizikselliği onu gerçekten diğerlerinden ayırıyor. Hem toplu hem de topsuz son derece sert çalışıyor ve tahmin edilemez doğası, savunmacılar için gerçek anlamda bela oluyor.

Neymar

Neymar - FIFA
Dünyanın en pahalı oyuncusu olan Neymar, kısa süre önce futbol dünyasını şok eden bir hareketle PSG’ye gitmişti. Messi ve Ronaldo’nun biraz altında olan Neymar, Brezilya futbolunun yetenek dolu topçularından birisi. Bu zaten tartışılmaz. 92 olan temposu, onu en hızlı oyuncularından biri yapıyor ve 94 top sürümü ise Ronaldinho’yu anımsatıyor. Cavani ile olan penaltı tartışması, sonra özür dilemesi ise karakterinin de yavaş yavaş olgunlaştığını gösteren güzel bir detay.

Lionel Messi

Lionel Messi - FIFA
Dünyada tüm zamanların en iyisi için sürekli bir savaşta olan Messi, bu sene FIFA’nın en iyi 2. futbolcusu. Abartılı konuşmadan Messi hakkında bir şey söylemek zordur. Onun top sürme oranı 95 ile en yüksek. Çok az sayıda savunma oyuncusu ancak elinden gelenin en iyisini oynarken onu durdurmaya yaklaşabilir. 89 hızı ve 90 gücündeki nişan alışı ile Messi’yi tutmak genellikle imkânsız. Kanattan koşuya başlayabilir ancak o daima gol atmanın bir yolunu buluyor…

Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo - FIFA
İşte FIFA 18’in en iyisi! Ronaldo’nun bir şutta yapamayacağı şey yok denecek kadar az. 93 vuruş gücü onu apayrı bir noktaya taşıyor. 90 olan hız ve dripling’i birleşince adeta dokunulmaz oluyor. Gerçek dışı gollerin üstadı olan Ronaldo, sol kanattan takım arkadaşları için süper fırsatlar yaratmayı FIFA’da da sürdürüyor. Frikikten de avlar, her şeyi yapar. O Ronaldo. Real Madrid’i alan rakiplerden kaçınız.

Buna da Göz At

Close
Close