Bir Taşla İki Kuş: Zeka Geliştiren Oyunlar Brain Challenge
Oyun

Bir Taşla İki Kuş: Zekâ Geliştiren Oyunlar Brain Challenge

İnsanlar için beyninin sadece %10’unu kullandığı söylenir. Peki senin için de öyle mi? Beynimiz hareketlerimizi kontrol eden bir mekanizma ve hızlı karar verme, pratik olma, anlık çözümler üretme gibi işler için sonuna kadar geliştirebileceğimiz bir makine. Bu oyunda bunun için sana farklı fırsatlar sunmakta. Bakalım neler varmış…

IMPRESSION

IMPRESSION 50 saniye içerisinde ne kadar mekanizmayı doğru platforma yerleştirebilirsin? Bunun sonunda doğru cevap sayını, doğruluk oranını, hızına özel notu ve skorunu öğrenebiliyorsun. Ve burada rakibin sensin. Her seferinde daha zorlaşan içerikler ve kendinle yarış, gelişmeni sağlamakta.

TICK TOCK

TICK TOCK 06:46’dan 22:30’a ne kadar vakit geçti? Doğru süreci hızla bul. Matematiğini, pratik zekanı ve anlık hesaplamalarını geliştirmek için son derece güzel bir egzersiz.

ORDER

ORDER Tam olarak bir görsel zeka ve hatırlama kapasitesi geliştirme oyunu. Sana sırayla semboller gösteriyor ve “3. Olarak gösterdiğim hangisiydi? 4. Hangisiydi?” gibi sorular soruyor. İlerledikçe daha hızlı görseller geçiyor ve kafa karıştırıcı durumlar oluyor. Mesela 3. Gösterilen sol ok, ama iç yüzey pembe değil, yeşil… gibi daha fazla karıştırıcı olabiliyor.

REFLECTION

REFLECTION Bu da yansıma oyunu, ayna gibi düşünün. İzdüşümü tam ters olarak verir. Peki hangisi doğru yansıma? Sağdan sola, çarpazdan çapraza, üstten alta gibi versiyonlar ve gitgide zorlaşan şekillerle, reflekslerinizi geliştirmekte.

NINJA

NINJA Sırayla Ninjaların ortaya çıktığı bir oyun. Yine görsel hafızanızı zorlayan bir yapıya sahip. Sağda, solda, kare boşluklarda Ninjalar çıkıyor ve en son sahneden sonra Ninjalardan birinin nerede olduğu soruluyor. Mesela, “Siyah Ninja nerede?” gibi… Akılda tutma ve algıda seçicilik gelişimi için oldukça güzel.

VE DİĞERLERİ

Ninja oyunu Aynı suratı bulmaca oyunuBunlar dışında da başka oyunlar var. Aynı suratı bulmaca, yönlerle sayı toplama çıkarma, ekrana gelen rastgele sayıların hangi sayıyı verdiğini çözmeye çalışma, hangisinin daha ağır olduğunu çözmeye çalışma gibi seçenekler söz konusu. Bu oyuna günde 15 dakika ayırmak, seni daha dinç yapacak. Mutlaka fırsat vermeni öneririz.

Buna da Göz At

Close
Close