Yerli Müziğin Duyulmayanları | Özçekim
Müzik

Yerli Müziğin Duyulmayanları

Hep aynı şarkıları dinlemekten sıkıldıysanız, herkesin dinlediği şarkılardan uzaklaşmak istiyorsanız, birçok saklı parçayı gözler önüne çıkarıyoruz ve kulağımıza yepyeni sesler, yorumlar katacak yerli müziğin sessiz kalanlarını sizin için derledik. İşte yerli müziğin bambaşka isimleri.

Lin Pesto

Lin Pesto Youtube’un saklı köşelerinde kalan bir isim Lin Pesto. Ankara’dan bize sesini duyuran Lin Pesto anonim ve bu bir süre daha böyle olacak gibi. 90ların fantezi müziğine yepyeni bir soluk getiren Lin Pesto’nun coverlarında parçaları tanımayacaksınız. Yakın zaman da bizi daha da şaşırtacağını söyleyen Lin Pesto’yu dinlemenizi öneririz.

Brenna MacCrimmon

Brenna MacCrimmon Brenna Toronto’dan kalkıp gelmiş balkan müziğine duyduğu aşktan. Çalıştığı kütüphanede bulur Balkan müziğini ve o keşifle karış karış gezerken müziğini icra eder. Elveda Rumeli’deki şarkılarıyla ilgili kesimlerce tanınan Brenna MacCrimmon, tatlı şivesi ve yorumladığı etnik müzikle gündelik müzik anlayışımızdan çok daha uzaklara götürecek bir pınar. Baba Zula, Selim Sesler gibi isimlerle olan çalışmalarına ulaşabileceğiniz kendisine ait 2 albümü de bulunmakta.

Ekin Beril

Ekin Beril Ekin Beril yeteneğini ve müzik bilgisini çok iyi harmanlamış bir genç isim. Kendisi günümüze ve geçmişe ait pop, rock müzikleri kendi harmanında çeviriyor ve dinleyiciye bambaşka bir lezzetle sunuyor. Ve bayıla bayıla dinlettiriyor kendisini. Adı zaten duyulmak üzere, birçok müzik severin görüş alanına girdi bile.

Sena Şener

Sena Şener Artık ne kadar gizli kalmış tartışılır hızlı adımlarla karşımıza çıkmakta olan Sena, klipleriyle ve kendi müzikleriyle karşımızda dimdik duruyor. Görmemek için biraz direnmek gerek. Ancak kendisi hala alışılagelmiş müziğin dışında çok taze bir yorumla size yepyeni bir nefes olacak. Özellikle coverları ile dikkat çeken Sena için en iyisi bir youtube’u aşındırın.

Adamlar

AdamlarTamam kabul ediyoruz, adamlar grubunun pek bilinmezliği kalmadı. Ama kendine özgü müzik anlayışlarıyla hak ettiklerin yerin pek gerisinde kaldığı bir gerçek. 2016’da yayınlanan ikinci albümü sonrası daha da bilinen bir grup olmasına rağmen, hala bir hazinedir adamlar. Son yılların Türk müziğine gelen en iyi grup gibi büyük övgüleri alan grup konserlerinde bambaşka tatlar veriyor.

Hey Douglas

Hey DouglasElektronik müziği alın biraz da 70’ler müziği… Gerisini Ve Yasin’e bırakın. Bunu nasıl anlatabiliriz bilmiyoruz ama yerli müziğin en iyi çıkış yapan isimlerinden olduğu gerçek olan Ve Yasin bayılacağınız, bambaşka bir müzik sunuyor. Yerli müziği öyle bir harmanlıyor ki hem elektronik müziğe doyuyorsunuz hem de eski şarkıların hazinesini fark ediyorsunuz. Kendince bir takipçi kitlesi olan Hey Douglas göz ardı edilemeyecek kadar zengin bir hazine.

Buna da Göz At

Close
Close