Bu Nasıl Bir Radyo? | Özçekim
Müzik

Bu Nasıl Bir Radyo?

Bugün sizlere çok değişik bir müzik radyosu web sitesi tanıtacağız. Site; http://radiooooo.com

Dünya haritası elinin altında! Amerika Birleşik Devletleri’nden Bulgaristan’a, Türkiye’den Avustralya’ya kadar istediğin yeri bir tık ile seçiyorsun. Örneğimiz tabii ki ülkemiz üzerinden olsun.

Diyelim ki Türkiye’yi seçik…

Radyo ve Türkiye

Dilediğin ülkeyi seçtikten sonra modunu belirliyorsun. Slow müzik mi istiyorsun, hızlı müzik mi istiyorsun yoksa tuhaf müzik mi? Bunu da belirledikten sonra hangi yıl aralığındaki müziği dinlemek istediğini belirtiyorsun.

Yıl aralıkları muazzam şekilde geniş!

Yıl aralıkları

Mesela şimdi de Çin’de 1980’lerden müzik dinlemeye başladık. Yıl araları öyle geniş ki; 1900’den başlayıp 1910’lara, 20’lere, 30’lara, 40’lara, 50’lere, 60’lara, 70’lere, 80’lere, 90’lara, 2000’lere ve günümüze kadar toplam 12 tane dönem seçebiliyorsunuz.

Değişik Deneyimler

Değişik Deneyimler 30

Bunlar dışında 8 bits adasında video oyunu müzikleri dinleyebilir, Neverland adasında çocuk masal hikayeleri ile alakalı müziklerin keyfini çıkarabilirsiniz. Aralardaki özel adaları da es geçmeyin.

Hem coğrafi kültürünüzü, hem müzik kültürünüzü ciddi şekilde arttıracak bu uygulama gerçekten çok keyifli ve başarılı. Yapanların ellerine sağlık!

Buna da Göz At

Close
Close