Uzun Ama Bir Oturuştan Okunan 3 Roman | Özçekim
Kültür - Sanat

Uzun Ama Bir Oturuştan Okunan 3 Roman

J.K Rowling – Harry Potter Serisi

J.K Rowling - Harry Potter Serisi

Her cildi milyonlarca satan, yazarını dünyanın en zengin yazarları arasına sokan, sadece çocukların değil, 7’den 70’e herkesin kendinden bir şeyler bulduğu Harry Potter serisi bir solukta okunan romanların başında geliyor.

Bir baykuşun getirdiği mektuplarla yaşamı değişen Harry Potter isimli bir çocuğun hayatını anlatan bu masalsı macera, Harry’nin Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’na kabul edilmesi ile başlıyor.

Serinin her cildinde Harry, okul arkadaşlarıyla maceradan maceraya koşarken, onun bu maceralarda yaşadıkları, öğrendikleri ile küçük yaşta büyük bir büyücü olmasına tanık oluyoruz.

Her satırı J.K. Rowling‘in eşsiz hayal gücü ile yazılmış Harry Potter serisi, onu çocuk bakıcılığından kitapları milyonlar satan, dünyaca meşhur bir yazara dönüşmesini sağlamıştır.

 

Ortalama 400 sayfa

 

Khaled Hosseini – Uçurtma Avcısı

Khaled Hosseini - Uçurtma Avcısı

Emir ve Hasan, Kabil’de monarşinin yıkılmasına az bir zaman kala aynı evde birlikte büyüyen iki çocuktur.  Ancak Emir’in varlıklı bir iş adamının oğlu olması,  Hasan’nın ise evin hizmetkarının oğlu olması, ikisinin de çocuk olmalarına rağmen aralarına adeta gizli bir duvar örülmesine neden olmuştur.

Daha sonra savaş nedeniyle Emir ve babası ülkeyi terk edip ABD’ye giderler. Emir Kabil’i geride bıraksa da romanın sonlarında anlayacağımız gizli bir nedenden ötürü sürekli Hasan’ı düşünmektedir.

Çocukluk çağı, arkadaşlık, ihanet ve sadakat gibi kavramları ele alan Uçurtma Avcısı daha önce anlatılmamış olan Afganistan tarihine de ışık tutuyor ve  Afganistan’nın günümüzdeki durumuna nasıl geldiğini gözler önüne sürüyor.,

375 sayfa

Jean-Christophe Grange – Kızıl Nehirler

Jean-Christophe Grange - Kızıl Nehirler

Grange’nin polisiye/gerilim türünde yazdığı, okuyucuların elinden bir an olsun bırakamayacağı müthiş bir kitap. Sadece Fransa‘da 450 bin adet satan ve 20 dile çevrilen Kızıl Nehirler bir an olsun düşmeyen gerilimi, sürekli artan heyecanı ve Grange’nin sınır tanımayan hayal gücü ile bezeli bir solukta okunacak bir roman.

Akıl almaz bir cinayetle başlayan romanda katili bulmaya çalışan tecrübeli bir polis ve Mağripli bir çaylak kendilerini giderek daha da karmaşıklaşan bir cinayet bulmacasının tam ortasında bulurlar.

405 sayfa

 

 

Buna da Göz At

Close
Close