Tedx'teki İlgi Uyandıran 5 Konuşma | Özçekim
Kültür - Sanat

Tedx’teki İlgi Uyandıran 5 Konuşma

Birbirinden farklı alanlarda tecrübe sahibi kişilerin, konuşma yaptığı bir platform TEDx… Dünyanın en popüler fikir paylaşım platformu olan TEDx Talks, ülkemizde de yoğun ilgi görüyor. Konuşmacılar, kendi hayat hikayelerinin yanı sıra edindikleri tecrübelerle de kişiye ilham oluyorlar.

TEDx’te ilham uyandıran 5 konuşmayı sizler için araştırdık.

Neslican Tay

Neslican Tay

‘’Ben bir bacaktan ibaret değilim ki… Çok daha fazlasıyım!’’ diyen Neslican’ın hayata umut dolu bakması izleyenlere ilham oluyor. Hayat enerjisinin önüne hiçbir durumun geçmesine müsaade etmeyerek herkese örnek oluyor. Hayallerinin peşinden koşarken bacağa ihtiyacı olmadığını belirten Neslican Tay’ın konuşmasını mutlaka izlemenizi tavsiye ediyoruz. Rahmetle anıyoruz…

Bill Gates

Bill Gates

Dünya çapında ilgi gören TEDx platformu Bill Gates’i ağırladı. Eğitim konusunda yaptığı konuşmasıyla herkesin bakış açısını genişletti dersek yanlış olmaz… Değindiği noktalar ile konuşma büyük ilgi gördü. Yeniliklere ihtiyaç duyduğumuz eğitim konusunda, öğretmenlere, öğrencilere ve ailelere önemli tavsiyeler verdiği konuşma listemizin ikinci sırasında yer alıyor.

Ümmiye Koçak

Ümmiye Koçak

58 yaşındaki Ümmiye Koçak, başarıları ile herkese ilham oluyor. TEDx’te başarı hikayelerini anlatan Koçak, farklı noktalara dikkat çekti. Özellikle üstünde durduğu iki önemli husus vardı. Hayal kurmak ve kitap okumak… Okumayı çok istediğini fakat belli sebeplerden dolayı ilkokulu bitirdikten sonra eğitim hayatını noktaladığını belirtti. Hayatın önüne çıkardığı tüm engellere rağmen pes etmediğini belirten Ümmiye Koçak, gençlere hedefiniz için uğraşmaktan asla vazgeçmeyin tavsiyesinde bulundu.

Tim Ferriss

Tim Ferriss

Listemizin dördüncü sırasında Tim Ferriss yer alıyor. Ferriss’in ‘’Bizi zorlayan kararlar, sormaya ve söylemeye en çok korkutan konular çoğunlukla tam olarak yapmamız gerekenlerdir’’ dediği konuşmaya mutlaka vakit ayırmalısınız… Tim Ferriss, kişisel gelişim konusunda önemli noktalarda değiniyor. Korku ve endişe belirlemede teşvik edici tavsiyeler veriyor.

Judith Liberman

Judith Liberman

Listemizin sonuna geldik…

Judith Liberman, ‘’İnsan olarak başka birine bir şeyi gördürtme ve hissettirme yeteneğimiz var’’ derken aslında olayları başımızdan geçerken değil de herhangi birine olaydan bahsederken yaşadığımıza vurgu yapıyor. Hikaye anlatıcısı olan Judith Liberman, dünyanın duyduğu hikayeler bir gün değişirse dünyanın da değişebileceğine inanıyor. Akıcı ve ilgi çekici TEDx konuşmasını mutlaka izlemelisiniz.

Buna da Göz At

Close
Close