Sisu Felsefesi ile Potansiyelini Sonuna Kadar Kullan | Özçekim
Kültür - Sanat

Sisu Felsefesi ile Konforu Terk Et, Potansiyelini Sonuna Kadar Kullan

Hepimiz konforu çok severiz. Neden sevmeyelim ki? Kışın evimizde koloriferi bolca açıp, sıcak çikolatamızı alıp televizyonda bir şeyler izlemeyi sevmeyen var mıdır? Ancak konfor zararlı. Elbette bazen ihtiyacımız olabilir ancak bu her zaman olan bir alışkanlığa dönerse durum çok da hoş olmayacaktır.

Gelişmek, İlerlemek İçin Çok Çalışma, Az Konfor

Sisu Felsefesi

Eğer bir hedefin varsa, kendini diğer insanlardan sıyırmak ve parlamak istiyorsan mutlaka ki konforunu azaltman gerek. Daha az uyku ile daha çok çalışmak gerekli. Eğer iş yerinde tüm işlerin aynı gidiyorsa, rutinin varsa bunu da bir sorgulamak gerek. Mutlaka daha çok gelişmeni sağlayacak yeni işler vardır ve sen bir fark ortaya koyarsan, bu da insanlar tarafından görülür ve yükselebilirsin. Yoksa hayatının sonuna kadar aynı mevkide, aynı şartlarda kalmak kaçınılmaz olacaktır. O da şanslıysanız…

Sisu Felsefesi

Sisu Felsefesi

Bu felsefe, Viking’lere dayanmakta. Finliler, nazilerin ve sovyetlerin etkisinde geçirdikleri zor zamanları atlatmak için sisu felsefesini başarıyla uygulamışlar. Peki ne yapmışlar?

Felsefenin temeli aslında oldukça yalın. Pes etmemek. Bu, basit şartlarda pes etmemek değil. En zor, en dirayetin kırıldığı, artık yeter denecek noktalarda bile sisu felsefesi sayesinde azimli, kararlı ve güçlü kalıp çalışmaya devam etmeyi aşılıyor.

Peki Nasıl Güçlü Kalınacak?

Güçlü Kalın

Hafta sonu bitti mi? İşler durma noktasında mı, en büyük dostun sandığın kişi arkandan iş mi çevirdi? İşte sisu tekniğini uygulamaya tam olarak bu noktada başlamak gerek. İlk önce derin bir nefes alarak başlamak gerek. Derin nefes almak basit ama çok etkili ve değerli bir durumdur. Çoğumuz bunu sık sık unutuyor ve boğuluyor gibi hissedebiliyoruz.

Güçlü Kalın

Bedenin tazelendiyse şimdi odaklanma zamanı. Sorunu, derdi olduğu gibi görün, kabul edin ve çabalayın. Odaklanma seviyesi düşük olduğunda bakan körden bir farkımız kalmaz. Ve son madde. Harekete geçmek. Nefesi aldık, odaklandık ve artık değiştirmemiz gereken şeyi biliyoruz. Ne kadar güçlü olduğunun sen bile farkında değilsin. Artık atman gerekenleri atman, olumsuzları olumluyla değiştirmen senin elinde. Başarabilirsin!

Buna da Göz At

Close
Close