İstanbul’un Kedileri Tüm Dünyanın Dilinde | Özçekim
Kültür - Sanat

Reuters Fotoğrafladı: İstanbul’un Kedileri, Tüm Dünyanın Dilinde

Yoksulluk ile zenginlik…. Savaş ile barış… Kazanmak ve kaybetmek… Sevgi ve nefret… Hepsi onda bir arada… Zıtlıklardan dolan ilhamın yurdu… İSTANBUL! Çiçeği altın yaldız, suyu telli pullu; Ay ve güneş ezelden iki İstanbullu!

Bir de İstanbul’u daha çok güzelleştiren minik dostları var ki… İşte, bu minik dostlardan birini; kedileri Uluslararası Haber Ajansı Reuters fotoğrafa döktü. Kiminin bıyıkları dile gelmiş, kiminin gözleri hayatın anlamını çözmüş, kiminin kulakları sanki dünyanın sırrını çözmüş… Her biri ayrı karakter, her biri ayrı nokta… Şehrin hemen hemen her köşesine girip çıkan birbirinden tatlı kedilerin anlarını Goran Tomasevic yakaladı.

Goran Tomasevic

Fotoğrafları yayımlarken kedilerin hikâyelerini, insanların tepkilerini de eklemeyi ihmal etmeyen fotoğrafçı, metnin sonunda dinlediği şu cümleleri de ekledi. “Kediler kutsaldır, dua ederken Peygamber’i ölümcül bir yılandan koruyan bir kedi hikâyesini anlatarak, “Kutsal Kitap” dedi. “Biri kedilere değil insanları sevmeli” dedi. “İnsanlar nankör.”

Gelin tüm dünyanın dilinde olan İstanbul kedilerinin en özel anlarına birlikte bakalım:

İstanbul’un Kedileri İstanbul’un Kedileri

İstanbul’un Kedileri İstanbul’un Kedileri İstanbul’un Kedileri İstanbul’un Kedileri İstanbul’un Kedileri İstanbul’un Kedileri İstanbul’un Kedileri İstanbul’un Kedileri İstanbul’un Kedileri İstanbul’un Kedileri İstanbul’un Kedileri

Buna da Göz At

Close
Close