Oscar’a Damga Vuran Film | Parasite Film Konusu | Özçekim
Kültür - Sanat

Oscar’a Damga Vuran Film: Parasite

Her yıl ayrı bir heyecana sebep olan Oscar Ödülleri, bu yıl da milyonları heyecanlandırdı. Birçok başarılı çalışmaya ödüller verilirken kimi zaman çok şaşırdık kimi zaman çok mutlu olduk. “Ah o ödülü ben verecek olsam çok daha farklı olurdu!” diye söylediğimizde oldu, “Hak eden aldı!” diye takdir ettiğimizde. Ama 2020 Oscar Ödülleri Törenine Güney Kore damgasını vurdu. Parasite isimli film En İyi Film Ödülü’nün sahibi oldu!

Parasite, Tarih Yazdı!

Parasite

Parasite filmi ile birlikte Oscar tarihinde En İyi Film Ödülünü ilk kez yabancı dilde bir eser kazanmış oldu. Bununla da yetinmek bilmedi ve film En İyi Uluslararası Film Ödülünü de kazandı. Parasite filminin yönetmeni de Oscar’dan eli boş ayrılmadı tabi. En İyi Yönetmen Ödülünün sahibi Bong Joon Ho oldu. Parasite, Oscar’da ne var ne yok aldı gitti… Kang-ho Song, Sun-kyun Lee, Yeo-jeong Jo, Woo-sik Choi, Hye Jin Jang gibi başarılı oyuncu kadrosuyla Parasite başarıdan başarıya koşuyor!

Yönetmen Bong Joon Ho, ödülünü alırken Martin Scorsese olan hayranlığını dile getirdi. Onun filmlerini ayrı bir keyifle izlediğini ve onun filmlerinden çok ders çıkardığını söyledi. Bong Joon Ho’nun bu samimi cümleleri sonrasında salondaki herkes Martin Scorsese için ayağa kalktı. Konuklar Scorsese’yi alkışladı.

Parasite Müjdesi Verildi!

Parasite

Tüm dünyada büyük beğeni toplayan filmin devamı gelecek mi bir muammaydı. Ancak beklenen açıklama geldi! Güney Kore’de 10 milyon izleyiciye ulaşarak gişenin altını üstüne getiren film, dizi olarak sevenleriyle bulaşacak. Tahminen 6-7 bölümlük dizi için heyecan zirveye çıktı bile! Bong Joon Ho, dizi için ünlü senarist Adam McKay ile birlikte çalışacak.

Parasite’nin Konusu Ne?

Parasite’nin Konusu

Oscar’a damga vuran Parasite’nin konusunu merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin…

Birbirinden farklı iki aile konu alınıyor. Kim ve Park… Sefalet içerisinde yaşamaya çalışan Kim ailesi gerçek kimliklerini saklayarak, Park ailesinin hizmeti için çalışıyor. Zamanla olaylar garip bir hal alırken, servet kibrinin yol açtığı durumlar gözler önüne seriliyor. Sağlam senaryosu ile Parasite, Oscar’ı gerçekten hak ettiğini düşünüyoruz.

Buna da Göz At

Close
Close