Okunması Gereken Kişisel Gelişim Kitapları | Özçekim
Kültür - Sanat

Okunması Gereken Kişisel Gelişim Kitapları

Kişisel gelişim, 21. Yüzyılın bireysel ve psikolojik anlamda en önemli konularından biridir. Kişisel gelişim üzerine ortaya konulan sayısız eylem, konuşulan sayısız muhabbet ve pek tabii yazılan sayısız kitap vardır. Biz sizlerle okunması gereken kişisel gelişim kitaplarından 5 tanesini paylaşacağız!

Kendi Kutup Yıldızını Bul – Nüvide Gültunca Tulgar

Kendi Kutup Yıldızını Bul – Nüvide Gültunca Tulgar

Kendi Kutup Yıldızını Bul, sizleri ışıksız bir ortamdayken aydınlatan ve yönlendiren bir kutup yıldızıymışçasına kendisine çekecek. Üstelik bunu sizi yormadan, tatlı bir şekilde yapacak. Çünkü kitap kısa kısa hikayelerden oluşturulmuş. Başarılı insanların hikayelerinden, neden başarılı olduklarına, nasıl olduklarına ve ne yaşadıklarına kadar sayısız açıklama bu kitapta. Nüvide Gültunca Tulgar’a ne kadar teşekkür etsek az!

 

Hayat Bulmacasının Beş Ana Parçası – Jim Rohn

Hayat Bulmacasının Beş Ana Parçası – Jim Rohn

Harvey Mackay’in tabiriyle en anlaşılır, en güçlü ve en kışkırtıcı konuşmacılardan biri olan ünlü Amerikalı filozof Jim Rohn’un kaleme aldığı Hayat Bulmacasının Beş Ana Parçası adlı kitap “başarının formülünü” insanlara sunuyor. İnanılmaz bulacağınız ve hak vereceğiniz bu kitapta, kişisel olarak kendinizi geliştirebilmenizi sağlayacak kuvvetli anekdotlar bulunmakta.

 

İnsan Mühendisliği – Nüvit Osmay

İnsan Mühendisliği – Nüvit Osmay

Türkçenin en çok alıntı yapılan eserlerinden biri olan İnsan Mühendisliği, modern yönetim, eğitim ve kişisel gelişim alanlarında dilimize kazandırılan ilk eserlerden biridir. Zaten Nüvit Osmay’ın kendisi Türkiye’de modern anlamda başarı kültürünün üreticilerinden bir tanesi konumunda. Yazar, TÜBİTAK’ın Bilim-Teknik dergisinin yayın yönetmenliğini yapmış, bu sayede derginin tirajı 15.000’den 95.000’e çıkmıştır.

Duygusal Zeka – Daniel Goleman

Duygusal Zeka – Daniel Goleman

Zeka ikiye ayrılıyor: Duygusal zeka ve IQ. Günlük hayatımızda genel olarak IQ’yu kullanıyor olsak da, aslında her şey duygusal zekamızla alakalı. Tam alakanın yanı başında ilginç bir bilgi daha karşımıza çıkıyor: IQ geliştirilemez, ancak duygusal zeka geliştirilebilir! Nasıl mı? Daniel Goleman çok güzel bir şekilde anlatmış.

 

Yaşam Koçum Aristo – Jules Evans

Yaşam Koçum Aristo – Jules Evans

Ünlü Yunan filozofu Aristo’dan kişisel gelişim dersi almak ister miydiniz? Bu haliyle pek mümkün olmasa da, Aristo’nun üretmiş olduğu bilgiler ışığında kişisel olarak kendinizi geliştirebilmeniz mümkün! Üstelik sadece Aristo’yla da sınırlı değil. Yaşam Koçum Aristo’da Epikuros, Seneca, Sokrates, Heraklitos ve Epiktotes’le bir arada olacaksınız!

Buna da Göz At

Close
Close