Müzikle Konuşan Adam: Mark Eliyahu | Özçekim
Kültür - Sanat

Mark Eliyahu

Stresli olduğumuz zamanlarda ihtiyacımız olan tek bir şey var aslında. Müzik… Ama gerçekten sakinleşmemize yardımcı olacak. Mesela sözü olmayan! Enstrümandan çıkan bir tınının anlattıklarıyla kendimizi iyi hissedeceğimiz, bulunduğumuz ortamdan bir süreliğine bizi ayıracak, kafamızın içindeki o ağır düşünceleri kovacak… Bunu yapan dünyaca ünlü müzisyenler var elbette. Ancak bir isim var ki hem sanatıyla bizi mutlu ediyor hem de samimiyetiyle…

 

Kamança Üstadı

Mark Eliyahu

28 Mayıs 1982 yılında hayata gözlerini açtı. Dağıstan’da dünyaya gelen Mark Eliyahu, 1989 yılında İsrail’e göç etti. Henüz 4 yaşındayken keman ile müziğe olan yeteneğini ve ilgisini göstermişti. Lise yıllarına geldiğinde ise Yunanistan ziyareti sırasında kamança ile tanıştı. Diğer müzik enstrümanlarından daha farklı bir bağ kurdu kamançayla. Zaten bugünde ortaya koyduğu çalışmalarla bunu ispatlamaya devam ediyor. Mark Eliyahu’nun en büyük şanslarından biri ise babasının müzisyen olmasıydı. Herkes müzikle ilgilenebilir, başarılı çalışmalar ortaya çıkarabilir ancak eserlerini hazırlarken ortaya kalbini ve yüreğini koymayı herkes yapamaz. Ortadoğu ve Balkanların gülümsemesini, gözyaşını, hüznünü ve umudunu hissetmek için Mark Eliyahu dinlemelisiniz.

 

Müzikle Konuşan Adam

Müzikle Konuşan Adam

Mark Eliyahu, kamançayı eline alıp çalmaya başladığı anda eseriyle adeta konuşuyor. Dertleşiyor, anıları yad ediyor. Şu an bir Mark Eliyahu parçası açıp yazımızın devamını okuyabilirsiniz. O zaman ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız. Ayrıca Mark, Türk müziğini de oldukça meraklı. Türkiye’de sık sık konser veren ve ülkemizin her yerini gezen ünlü müzisyen, geçtiğimiz günlerde Türkçe sözleri olan bir şarkıya da eşlik etti. Türk müziğini ilk keşfettiği andan itibaren hayran olduğunu da sık sık dile getiriyor. Mark Eliyahu, ülkemize konser vermeye gelen dünyaca ünlü bir sanatçıdan ziyade içimizden biri gibi oldu hep. Belki başarılarının yanı sıra samimiyeti de onu diğerlerinden bir adım öne çıkardı.

 

Mark Eliyahu Gerçeği

Mark Eliyahu Gerçeği

Mark Eliyahu gibi bir gerçek hayatımızın içerisindeyken onun müziğinden mahrum kalmamalıyız. Özellikle stresli ve bunalmış olduğumuz şu günlerde Mark’ın eserlerini keşfetmenin tam zamanı! Yazımızın sonunda size küçük bir tavsiye verelim. Ne zaman sıkılırsanız, kaçmak isterseniz, bulunduğunuz ortamdan zihnen ayrılmak isterseniz en sevdiğiniz Mark Eliyahu parçasını açın. Ve en kısa zamanda yeniden sokaklara çıktığımızda, Mark Eliyahu konseri için bir bilet alın.

Buna da Göz At

Close
Close