Liderlik Ruhuna Sahip Olanlar İçin 5 Kitap | Özçekim
Kültür - Sanat

Liderlik Ruhuna Sahip Olanlar İçin 5 Kitap

Yöneticilerin ya da yönetici olmak isteyenlerin sahip olmaları gereken unsurların yanında liderlik ruhuna da sahip olmaları gerekmektedir. Çalışanları ile sahip olduğu iletişimin dozu da bir yöneticiyi başarılı yapan en önemli etkenlerden birisidir. Yöneticilerin ya da yönetici olmak isteyenlerin hedefe giden yolda başarılı olmaları için çalışanları ile birlikte uyum içerisinde olmaları gerekmektedir. Bunun için de yöneticilere yönelik yazılmış kitapları okuyabilirsiniz. O zaman liderlik ruhu için kitaplara birlikte bir göz atalım.

İçimdeki Lider

İçimdeki Lider

Duygu Alptekin’in kaleme aldığı ‘’İçimdeki Lider’’ kitabı yöneticilik kitaplarını okumaya karar verenler için keyifli bir başlangıç olabilir. Kitap, liderlik kavramının ne olduğuna vurgu yaparak, kişilerin liderliği nasıl kullanabileceklerine ilişkin detaylara yer vermekte. Kendiniz için oluşturacağınız yolda içinizdeki lidere eşlik edebilecek bir arkadaş olabilir. Kitaplığınızda yer açın ‘’İçimdeki Lider’’ size çok yardımcı olacak bizden söylemesi…

Liderlik Dili

Liderlik Dili

Bir liderin başarılı performansı iletişiminde saklıdır. Lider koçu Kevin Murray, kurumsal iletişimci olarak stratejik iletişim açısından önemli detaylara, ‘’Liderlik ve İletişim’’ kitabında yer veriyor. Sağlam bir bakış açısı sunan bu kitap, iletişimin önemine vurgu yapıyor. Başarılı olmak ve çalışanlarına yol gösterecek bir yönetici olmak istiyorsan ‘’Liderlik ve İletişim’’ kitabından önemli noktalar kapabilirsiniz.

İş Yaşamında 100 Kanguru

İş Yaşamında 100 Kanguru

İş hayatına dair püf noktaları ve bilgileri veren ‘’İş Yaşamında 100 Kanguru’’ kitabını Ahmet Şerif İzgören kaleme almıştır. Kitapta sistem liderliği modeline yer veren yazar, aslında doğru sanılan yanlışlara yer vererek etkileyici bir anlatım sunmuş oluyor. Kitap aynı zamanda iş dünyasının ve liderliğin buluşmasını temellendirmekte. İş yaşamını sizlere tanıtan, önemli detayları veren bu kitabı listenize ekleyebilirsiniz.

Hayat Boyu Liderlik

Hayat Boyu Liderlik

Liderliğin yaşanılan bir süreç olduğunu anlatan, ‘’Hayat Boyu Liderlik’’ kitabını Mark Miller ve Ken Blanchard birlikte yazmıştır. Liderliği canlı bir yaşam olarak anlatan yazarlar, liderliğin sınırlarını büyümek ve gelişmek bakış açısıyla ele almışlardır. Lider olmayı hayat felsefisi yapmak isteyenler için ‘’Hayat Boyu Liderlik’’ kitabını okuyabilirsiniz.

Takım Oyunu

Takım Oyunu

‘’Takım Oyunu’’ kitabının yazarı Seth Godin, kitabında lider ruhuna değinmektedir. Risk almak, iletişim kurmak lider olmak isteyenler için önemli basamaklar. İyi bir yönetici ve lider olmak isteyenlere, kitabı okumalarını tavsiye ederiz.

Buna da Göz At

Close
Close