Jim Carrey'nin İlham Veren Hayat Hikayesi | Özçekim
Kültür - Sanat

Jim Carrey’nin İlham Veren Hayat Hikayesi

Bir insanın bile gülümsemesine neden olmak kolay bir iş değilken o, milyonları gülümsetmeyi başarmış bir isim. Sadece başarıları ile değil, ilham verici hayat öyküsüyle de kalplere girmeyi başardı. Evet, o isim Jim Carrey…

Jim Carrey’in ilgi çekici hayat öyküsünü sizler için araştırdık.

İlham Dolu Yolculuk  Jim Carrey

1962 yılında Kanada’da hayata gözlerini açtı. Şahsına münhasır tarzı, mimikleri ve sanatı ile herkes tarafından sevilen bir isim olacaktı. Daha ilkokula giderken yaptığı stand-up’lar ile ilgi çekmeyi başarmıştır. Ergenlik döneminde büyük bir acı yaşadı. Babasını kaybetti… Ailesiyle birlikte yaşarken kira ödeyemedikleri için evden ayrılmak zorunda kaldılar. Tüm bunlar olduğu zaman Jim daha 13 yaşındaydı. Bir süre evsiz kaldılar ve çadırda konakladılar. Büyük bir sıkıntılı dönemden geçtikleri için Jim, okul çıkışlarında ailesinin çalıştığı fabrikaya giderek onlara yardımcı oldu. Fakat göğüslediği iş yükü, eğitim hayatına engel olmaya başlamıştı. Bir gün ünlü komedyen Rodney Dangerfield’den fazlasıyla etkilendi. Sezon boyunca birlikte çalışmak için bir sözleşme imzaladı. Ve başarılara imza atacağı ilk kapı açılmıştı…

Hollywood, Jim Carrey’i fark etmek de geç kalmadı. Efsane komedi filmleri arasında yer alan Ace Ventura filminde başrol oldu. Ardından Maske, The Truman Show gibi filmlerde başrol olarak izleyici karşısına çıktı. İzleyenler tarafından da çabuk benimsendi. İçinde Oscar’ın da olduğu uluslararası festivallerde tam 34 ödülün sahibi olmayı başardı. Özellikle Maske filmi ile şöhretin kapılarını araladı. Filmden 500 milyon dolar kazanç elde etti.

Jim Carrey

Bir zamanlar kira ödeyemediği için evinden ayrılmak, çadırda yaşamak zorunda kalan, Jim Carrey, yeteneği ve hırsını birleştirerek istediği hayata kavuştu. Elde ettiği başarılar onun mütevazi yönünün kaybolmasına neden olmadı. O, sık sık ‘’ Umarım bir gün herkes zengin ve ünlü olabilir. Hayalini kurduğu her şeye kavuşur ve asıl cevabın bu olmadığını anlar”” cümlesini haykırdı.

Jim Carrey, dünyanın birçok noktasında büyük bir hayran kitlesine sahip başarılı bir komedyen… Bizim yüzümüzde tebessüm oluşturduğun için ve bizi gülümsetmekten vazgeçmediğin için teşekkürler ederiz Jim Carrey!

Teşekkürler Jim Carrey!

Buna da Göz At

Close
Close