İstanbul’daki 6 Özel Sahaf | Özçekim
Kültür - Sanat

İstanbul’daki 6 Özel Sahaf

1- ) Simurg Kitabevi

Simurg Kitabevi Beyoğlu’nda yer alan bu sahaf, tanıdıklara indirim yapabilen, ve sadece ama sadece kitap satan bir yer. Kedi dolu olan bu yerde sık sık çay servisi de yapılıyor.

2-) Denizler Kitabevi

Denizler Kitabevi Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde bulunan bu kitabevi kitapları, haritaları ve hediyelik eşyaları ile huzur veren bir atmosfere sahip.

3- ) Gezegen Sahaf

Gezegen Sahaf İşte burası bir ayrı sevilir. Beyoğlu’nda yer alır. Geniş geniş gezilesi bu yerde herhangi bir dilde yazılmış herhangi bir kitabı bulabilirsiniz. Hafta sonu gerçekleşen müzayedeler de cabası.

4- ) Barış Sahaf

Barış Sahaf Kadıköy’de Mühürdar Caddesi üzerinde bulunan bu sahaf, 1980 yılından beri var. 1. baskı, baskısı tükenmiş, imzalı, nadir kitaplar ve dergileri bulmak için doğru yer.

5- ) Turkuaz Sahaf

Turkuaz SahafBeyoğlu’nda bulunan tanıtacağımız 2. sahaf da Turkuaz sahaf. Antika Fransız kitaplarıyla ünlü olan bu yer, Kuloğlu mahallesi üzerinde yer alıyor.

6- ) İmge Sahaf

İmge SahafKadıköy’deki Akmar pasajını bilir misiniz? Heh, hemen bir üst sokakta bu sahaf da. Bu dükkandaki en ilgi çekici şey, Osmanlıca eski eserlerin olması. Biraz pahalı, ancak özel şeyler burada mevcut…

Buna da Göz At

Close
Close