Gençler, Türkiye Gençlik Vakfı ile Sayfalarda Buluşacak
Kültür - Sanat

Gençler, Türkiye Gençlik Vakfı ile Sayfalarda Buluşacak

 

Okumayı zaruri bir ihtiyaç olarak gören Türkiye Gençlik Vakfı gönüllüleri ve herkesin katılımına açık etkinlikle, 31 Mart Cumartesi günü saat 13.00-14.00 arasında Türkiye’deki tüm kütüphane ve meydanlarda toplu şekilde kitap okuyacak.

Amacımız Kütüphaneleri Uğrak Mekânlarımızdan Biri Haline Getirmek

Etkinlik süresince #okuruzbiz hashtag’ini kullanacak olan yeni nesil gençlik vakfı TÜGVA, etkinliği ilan ettiği duyuruda; “Kütüphanelerin yaşadığımız yerlerde hak ettiği değeri kazanarak, hayatımızın içine almamız gerektiğine inanıyoruz. Teknolojinin geldiği seviyeye rağmen kitaplar kendini geliştirmek isteyenlerin vazgeçilmez hazineleridir. Bu eşsiz hazineye sınırsız erişim sunan kütüphaneleri uğrak mekânlarımızdan biri haline getirmek; araştırma ve inceleme ruhumuzun yaşaması için elzemdir” açıklamasını yapıldı.

Emanet, “Hayalimiz Türkçe’nin hak ettiği gibi dünya dili olarak konuşulmasıdır”

Gençlerin her koşulda yanında olan Türkiye Gençlik Vakfı’nın başkanı İsmail Emanet, etkinlikle ilgili şunları söyledi:

“Bu eylem ile en büyük ideallerimizden biri de Türkçe’nin hak ettiği yerde, bir dünya dili olarak konuşulduğu bir düzenin temelini atmaktır. Onun için boş vakitlerin değerlendirilme aracı değil, kitap okumayı zaruri bir eylem olarak görüyorum. Bizim gibi düşünen tüm kardeşlerimizi okuma eylemimize davet ediyorum”

Farklı dünyalara açılan kapıları kitap sayfalarıyla aralamak ve baktığınız yeri değiştirerek dünyayı değiştirmek isteyen herkes TÜGVA’nın bu manidar etkinliğine davetli!

Etkinliğe katılmak için 31 Mart Cumarttesi 13.00-14.00 arası kitabınızı alarak size en yakın kütüphane veya meydana gitmeniz yeterli.

Buna da Göz At

Close
Close