Evde Kaldığımız Bu Dönemde İzlenecek Filmler | Özçekim
Kültür - Sanat

Farklı Filmler Bambaşka Hikâyeler

Son zamanlarda tüm günümüzü evde geçiriyoruz, sevdiklerimizle aramıza hasret koyuyoruz, kendimizle vakit geçiriyoruz. Yalnız olmanın avantajlarını kullanarak kendimizle yeniden tanışıyoruz. Evde vakit geçirmek için bazen müzik dinliyor, bazen farklı tarifler deniyor, bazen kitapların dünyasına geçiş yapıyor ve bazen de seçtiğimiz bir filmin hikayesine şahit oluyoruz. Farklı dillerde ve farklı tarzlarda filmler izliyoruz. Dünyanın birçok yerinde çekilmiş kaliteli filmler… Duyduk ki bir film listesine ihtiyacınız varmış. Merak etmeyin, hazırladık!

Makinist

Makinist

Listemize Makinist isimli filmle başlıyoruz. Trevor Reznik, fabrikada makine operatörlüğü yapmaktadır. Reznik, uzun süredir uykusuzluk hastalığı ile de mücadele etmektedir. Uykusuzluk nedeniyle bir süre sonra fiziksel sağlığı ve dengesi bozulmaya başlar. İş yerinde gerçekleşen bir kazadan sonra Reznik için işler karışacaktır. 2004 yapımı Makinist filmini bir an önce izlemelisiniz.

Zindan Adası

Zindan Adası

İki polis memurunun başına gelen ilginç olaylara şahit olmak istiyorsanız Zindan Adası filmini mutlaka izlemelisiniz. Teddy Daniels ve Chuck Aule isimli iki polis memuru, hastaneden kaçan bir akıl hastasının peşine düşer. Soruşturma yapmak için gittikleri Ashecliffe Hastanesi’nde garip olaylar meydana gelir. Filmi başından sonuna kadar heyecanla izleyeceğinize emin olabilirsiniz. 2010 yapımı filmi izlemenin tam zamanı! Bu akşam vaktimizi bu filme ayıralım.

The Matrix

The Matrix

The Matrix filmini izlemeyen yoktur… Ancak bazı filmler vardır ki tekrar tekrar izlenmeyi hak eder. İşte o filmlerden biri de The Matrix! Thomas Anderson, gündüzleri bilgisayar programcısı olarak çalışırken, geceleri operasyonlar yapmaktadır. Hayatı sorgulamaya başladığı anlarda yeniden kendini ve mevcut gücünü keşfedecek. Nasıl mı? Cevabı filmin içinde. 1999 yapımı filmi hala izlemeyen kaldıysa bir an önce izlemeli!

Marslı

Marslı

Hem güleyim hem dramdan da eksik kalmayayım diyen herkesi şöyle alalım. Listemize 2015 yapımlı Marslı isimli filmle devam ediyoruz. Mars’ta görev aldığı sırada ekip arkadaşlarından ayrı düşen ve bulunamayan bir astronotun hikayesini anlatıyor. Filmde oldukça esprili bir dilde kullanılmıştır. İlginç bir film… İzlemenizi tavsiye ederiz.

Köstebek

Köstebek

Listemizi efsane bir filmle bitirelim. 1999 yapımı film… Köstebek! Jeffrey Wigand, dönemin önemli ve büyük şirketlerinden birinde bölüm başkanı olarak görev alır. Sunduğu ilginç fikirler sonrasında ise işten çıkartılır. İşten çıkarılmasına rağmen şirkete olan eleştirileri devam ederken başına oldukça ilginç olaylar gelir.

Buna da Göz At

Close
Close