Ekmek Teknesi'nin Celal'i Ahmet Yenilmez ile Sohbet | Özçekim
Kültür - Sanat

Ekmek Teknesi’nin Celal’i Ahmet Yenilmez ile Keyifli Bir Sohbet

Kimimiz için Kurtlar Vadisi Pusu’nun Karaca Ahmet’i, kimimiz için Ekmek Teknesi’nin Celal’i, kimimiz içince Deli Yürek’in Sabri’si! Usta oyuncu Ahmet Yenilmez ile hayata, oyunculuğa ve uçmaya dair keyifli bir sohbet gerçekleştirdik!

Peki ya televizyon dünyası…

Osman Sınav’la tanıştık. Bir gün Osman abiyle beraber uçaktayız. Sohbet ediyoruz ve hep dert yanıyoruz Amerikan filmlerinden. Bari bir dizi yapsak böyle derin devlet falan, olur mu acaba dedik. Osman abi kanal görüşmelerini yaptı. “Deli Yürek” dizisi böylece yayına girdi. Hamdolsun Deli Yürek çok beğenildi. Şu kadarını söyleyeyim size; tekstil piyasası krizdeydi ama siyah takım elbise ve siyah palto yok satıyordu. 17 milyon yüzük satmıştı. Garibanın biri akıl etmiş bunu “Miroğlu yüzüğü” diye, zengin oldu adam. Ve peşi sıra sinema ve diziyle tanındık. Ardından yapımcılık başladı. Türkiye’nin ilk Çanakkale dizisi Kınalı Kuzular’ı çektik. Ve peşinden Muhsin Başkanı kaybettik. Onunla ilgili bir belgesel yaptım.

Ama tiyatro asla bitmedi. Şu an Sultan Abdülhamid Han’ın ölümünün 100.yılında “Usta” oyununa devam ediyoruz. Bu oyun ile 100 günde bütün Anadolu’yu dolaştık ve rekor kırdık.

Size aynı zamanda yazar olarak da tanıyoruz. Bir kitabınız var, Seyr-u Sefer. Sanırım devamı da gelecek?

Evet. Seyir-u sefer rahmetli Muhsin Bey’in siyasi hayatını anlatan bir kitap. Şimdi Güneş gazetesinde köşe yazıyorum hafta da üç gün. Tuhaftır tabi bizim sanatçı kimliğinden dolayı olaylara bakış açım farklı. Güneşli günler diye bir kitap çalışmam var.  Sultan Abdül Hamit Han ile kendi iç dünyamda üçüncü kişilerin duymadığı sohbetimi kitaplaştırıyorum. Onun dışında da gerek anılarımla ilgili gerekse tiyatroyla ilgili yazmak istediğim kitaplar var. Belgelemek, yürürken iz bırakmak lazım! Belgeler geleceğe bir şeyler söyleyecek.

Buna da Göz At

Close
Close