Anın Değerini Bilmenin Yöntemleri Nedir? | Özçekim
Kültür - Sanat

Dün Geçti, Yarın Gelmedi. Anın Değerini Bilmenin Yöntemleri

Sürekli geçmişe takılı kalıp, yarının planını yapmak bugünün güzelliklerini yaşamaya engel oluyor. Hayat insanın önüne birçok olumsuzluk çıkarıyor belki de bu yüzden bugünden kaçıyoruz ama bugünü değerli kılan şeyleri görmezden gelemeyiz. İçinde bulunduğumuz dönem, çok kıymetli gizli bir mücevherdir sadece o mücevheri fark etmek gerek…

Anın değerini bilmenin yöntemlerini sizler için araştırdık.

Sevdiklerini Düşün

Sevdiklerini Düşün

Sevdiğin herkes yanında olmayabilir. Ama bu fiziksel bir yokluktur çünkü onlarla olan gönül bağını düşünürsen, birlikteymiş gibi yaşarsan mesafeleri ortadan kaldırırsın. Bugün, değer verdiğin herkesi yanında hisset!

Nefes Al

Nefes Al

İlk başta çok klişe gibi gelebilir ama derin bir nefes aldığında daha iyi hissedeceksin. Aldığın nefesi hisset… Bir yerlerde biraz daha fazla yaşamak için uğraşan insanlar var. Başını camdan dışarı çıkardığın zaman aldığın temiz havanın nasıl iyi geldiğini düşün!

Hayal Kur

Hayal Kur

Hayallerin gerçekleşmeyebilir ama sen yine de hayal kur! İnsan hayal kurdukça, umudu oldukça mutlu olur. Eğer bugün hayal kurmak için vaktin varsa bunun kıymetini bil!

Yardım Et

Yardım Et

Etrafındaki kıymetli insanlar ya da hiç tanımadığın birine yardım et! İnsanlardan alacağın bir teşekkür ve tebessüm o anın daha da anlamlaşmasına neden olacak!

Radyonun Düğmesine Bas

Radyonun Düğmesine Bas

İster arabada ister telefonunda radyoyu aç… Sevdiğin bir şarkının karşına çıkma ihtimali var. Senin için anlamlı, özel bir şarkıyı dinlemek sana iyi gelecek!

Kitap Oku

Kitap Oku

Kendine vakit ayır. Bunu yapmak için ise kendine bir kitap seç… Kitaplar insanı bambaşka bir dünyaya götürür, hayal dünyasını genişletir. Moralini bozan, enerjini düşüren her şeyden bir kaçma yolu aslında.

Mutfakta Vakit Geçir

Mutfakta Vakit Geçir

Yemek yerken herkes mutlu olur ama bir de yemek yapmayı dene! Kek, pasta veya bambaşka bir şey… Kendin için uğraş ve en sevdiğin şeyi yapmak için mutfak önlüğünü giy. Mutfakta vakit geçirmek anını keyiflendirecek!

Bir Kağıt Çıkar Masana

Bir Kağıt Çıkar Masana

Yazmak herkes için çok kolay bir eylem değil ama herkesi rahatlatır. Kafandaki her şeyi kağıda dökerken hafiflemiş hissedeceksin. Yazmaktan çekinme, her şeyi yaz…

Buna da Göz At

Close
Close