Dönemin Bir Değeri: Piyanist Evgeny! | Özçekim
Kültür - Sanat

Dönemin Bir Değeri: Piyanist Evgeny!

En zor zamanlarımızda duyduğumuz bir melodi, hissettiğimiz bir tını ile hayata yeniden karışıyoruz. Bazen anılara, bazen hayallere doğru kısa bir yolculuk yapıyoruz. Yolculuğumuz ise bazı kahramanları oluyor. Şimdi 3 dakikalığına gözlerimizi kapatıyoruz ve hikayeyi baştan yazıyoruz. Bu kez kahramanımız ise Evgeny Grinko!

Ona bir adım daha yaklaşmaya, yakından tanımaya hazır mısınız? Başlıyoruz!

Parmakların Ucundaki His!

 “Ben sözün olmadığı müziklerin insanı değilim” deme! Bu konuda ısrarcıysanız henüz Evgeny ile tanışmamışsınız demektir. Bir notaya sığdırdığı anlamları hissetmek için henüz geç kalmadın! Rus sanatçı, piyano, bateri ve gitar çalıyor! Kendi yaptığı bestelerle kalabalık kitleleri ardına aldı. Bu başarısının elbette bir sırrı vardı. Şüphesiz bu işe gönül verdi ve inandı! Özellikle ülkemizde oldukça sevilen Evgeny, Türkiye’ye sık sık ziyarete geliyor.

Gitmemiz Gereken Bir Konser Var!

Ülkemizin dört bir yanında konserler vermeye devam ediyor Evgeny… İstanbul, Ankara, Eskişehir, İzmir, Trabzon, Samsun ve daha nice noktalara götürdü müziğini! Her konserinde müthiş bir kalabalık karşıladı onu, karşılamaya da devam ediyor. İstanbul’a konsere geldiğinde biletleri önceden tükeniyor. Bilet bulma konusunda şanslı olmak lazım ya da takibi iyi yapmak lazım! Evgeny’de Türkiye’ye karşı boş değil. Silent Like Water ismini verdiği albümünün kayıtlarını İstanbul’da yaptı. Bu durum hepimizi mutlu eder!

Evgeny Parçası!

Birden fazla besteye sahip olan Evgeny, birçok insanın ruhuna dokunmayı başarıyor. Yolculuğa çıktığınızda size Valse eşlik edebilir, sevdiğiniz bir kitabı Field ile okuyabilir, geçmişe özlem duyduğunuzda Once Upon a Time’ı açabilirsiniz. Siz nasıl isterseniz! Evgeny Grinko besteleri sizi bekliyor. Bulunduğunuz zamana anlam katmak, anı değerli kılmak isterseniz yapmanız gereken şeyler belli. Takın kulaklığı, açın bir Evgeny parçası! Devamını ona bırakabilirsiniz! Müziği müzik yapan şey sözler değil, hissettirdikleridir. Ön yargıları bir kenara bırakmanın vakti geldi de geçiyor bile. Erteledikleriniz ve vazgeçemediklerinizi bir de bu parçalar eşliğinde gözden geçirin. Dememiz o ki; hayata bir de Evgeny penceresinden bakın! Belki her şey daha da güzelleşir, düşünceleriniz çiçeklenir! Neden olmasın?

Buna da Göz At

Close
Close