10 Dakika Vakit Ayırarak Günü Güzelleştirebileceğiniz 6 Şey
İlginç Bilgiler

Okula Ya Da İşe Gitmeden Önce 10 Dakika Vakit Ayırarak Günü Güzelleştirebileceğiniz 10 Şey!

Sabah maratona hazırlanır gibi evden çıkarak güne adapte olamamak ve verimsiz bir gün geçirmek gibi durumlardan mustarip misiniz? Sadece 10 dakika erken kalkarak günü güzelleştirmek ister misiniz? İşte gününüzü güzelleştirecek ve motivasyonunuzu arttıracak 6 küçük aktivite.

10 dakika erken yola çıkarak yürüyüş yapın!

Sadece 10 dakikalık bir yürüyüş değil söylemek istediğimiz aslında. Bir durak önce inerek ya da aracınızı normalden biraz daha uzağa park ederek yapacağınız kısacık bir yürüyüş, direncinizi arttıracak ve vücudunuzu güne hazırlayacak.

Sabah akşam demeden biraz esneme hareketi

 

Sabah kahvaltıdan önce güneş ışığının odanıza dolmasına izin verin. Birkaç pilates hareketi yapın. Vücudunuz esnemeden mütevellit endorfin salgılayacak ve sabah enerjisi damarlarınızdan geçecek.

Sıkıntı veren düşüncelerden kaçmanıza inanılmaz yardımcı olacak; çiçek sulama!


Evet çok basit ama inanılmaz etkili. Sabah güneşini karşılayan çiçeklerinize ayıracağınız 10 dakikalık bir sulama psikolojinizi rahatlatacak ve stres dolu güne sizi çiçek gibi hazırlayacak. Ayrıca bu çiçek beslemiyorsanız bu çok geçerli bir sebep değil mi?

Benim stresimi çiçek, yürüyüş kurtarmaz ki, diyorsanız…


Kafanızı tamamen başka bir yöne çekerek günün düşüncelerinden kurtulmak istiyorsanız akla gelmeyen bir fikrimiz var! Sesli kitap eşliğinde güne hazırlanmayı hiç denediniz mi? Sabah uyanır uyanmaz youtube’dan çok kolay bir şekilde bulabileceğiniz sesli kitaplar sayesinde güne hazırlanırken bir yandan da sevdiğiniz bir yazarın dünyasına kulak vermek, gün içinde sizi yoracak düşüncelerden uzaklaşmanızı ve güzel bir başlangıç yapmanızı sağlayacak.

Erken kalkıp evden kaçıp gitmek yerine evde günün ilk kahve keyfini yapmak


10 dakika erken kalkın ve kahvaltı yapıp evden roket gibi çıkmak yerine kahve keyfi yapabileceğiniz vaktinizi yaratın. Günün ilk saatleri kendinizle yapacağınız bu kahve keyfi, içinizi huzurla doldurup güne daha sakin ve ferah başlamanızı sağlayacak.

Hep kendimize olmaz biraz da çevreye yararımız dokunsun. Bir kap su!


Evden 10 dakika erken çıkarak sokak hayvanlarına bir kap su vererek hem kendinizde işe yaramış olma hissini pekiştirecek hem de sokak hayvanlarına tahmininizden daha büyük bir yararınız olacak.

Buna da Göz At

Close
Close