Hiç Fark Etmediğin Özelliklerini Ortaya Çıkartıyoruz! | Özçekim
İlginç Bilgiler

Hiç Fark Etmediğin Özelliklerini Ortaya Çıkartıyoruz!

Japon psikologlar tarafından temel psikolojik gerçeklere dayandırılarak geliştirilmiştir bir oyundur Kokoloji. Kişiliğiniz ve karakteriniz hakkında bilmediklerinizi size söylemeye geldik!

Psikolojik analiz yapan bir danışmansınız. Hastalarınızı nasıl bir odada kabul ediyorsunuz? Bu odayı hayalinizde canlandırın.

oturma koltuğu

Detayları aklınızda tutun.

Günün ilk hastası geldi. Size danışmak istediği konu neydi? Danıştığı konuda nasıl bir tavsiye verdiniz?

psikolog

Cevabınızı unutmayın. Tutun aklınızda.

Hastanız ile karşılıklı oturarak, konu hakkında ciddi ve ayrıntılı bir şekilde konuştunuz. Bu süreçte, hastanızın davranışları nasıldı?

psikolog

Bir sorumuz daha kaldı bunu da yazın hatta kenara.

Muayene kabul saati geçmiş olmasına rağmen, bir hasta koşa koşa odanıza daldı. Bu kişi kimdi? Bir tanıdığınız mı ya da yakın bir arkadaşınız mı?

psikolog

İsmi özellikle not edin.

Şimdi sıra geldi cevaplara!

Birinci sorunuzun cevabı aslında şu an en çok ihtiyacınız olan şeyin ne olduğu konuda kendi kendinize büyük bir ipucu verdiniz. Huzurlu bir ortam mıydı? Cıvıl cıvıl mı? Yoksa sessiz mi?

İkinci soruda, yani size danışılmak istenilen konu, tam da sıkıntınızı gösteriyor. Ve daha ilginci hayali hastanıza verdiğiniz tavsiye aslında o sıkıntınızın çözümü. Doğru mu?

Üçüncü kısım. Hastanızın tavırları aslında tavsiyelere kulak verip vermediğiniz konusunda büyük bir ipucu. Hastanızın tavrı size bir ayna olsun.

Odaya dalan kişi kimdi? Odaya dalan kişi sizin şu an tüm sıkıntılarınızın sorumlusu olan kişi. Bir fikriniz var mı?

Buna da Göz At

Close
Close