Hepimizin Yaşadığı Ama Adını Bilmediği Hisler | Özçekim
İlginç BilgilerYakın Çekim

Hepimizin Yaşadığı Ama Adını Bilmediği Hisler – Aaa! Bende de Varmış…

Hayatta yaşadığımız duyguların pek çoğunun farkında değiliz. Sevgi, nefret, öfke, merhamet gibi hisleri demiyoruz. İlginç, hissettiğimiz ama adını koyamadığımız duyguları diyoruz. İşte, bu yazımızda o hisleri ele aldık. “Aaa! Bende de oluyor aynı durum” diye tepki vermeye hazır ol. =) Başlayalım.

Enouement

Enouement

Bu, güzel bir his. Geleceğe varmışsın ve işler yolundadır. Bunu görmek de mutlu eder. Ancak geçmişteki senin tam gerçek sen olmadığını bilirsin ve bu da tatlı bir burukluk yaratır. Enouement tam olarak bu.

Rubatosis

Rubatosis

Tam bir kargaşa! Kendi kalbinin çarpışını hissetmek ve durmadan çarptığını fark etmek. Bu kalbin kan pompaladığını bilerek çok rahatsız olma durumuna geçmek. Ah!

Opia

Opia

Karşındaki tanımadığın kişi ile karşı karşıya geldiğinde, göz göze temas gerçekleştiğinde yaşanan değişik hisler. Hem saldırıya açık, hem de savunması hissettirmesi muhtemeldir.

Sonder

Sonder

Sokakta yürürken yanından geçen kişileri düşün. Bir anda koşturan, telaşlı birini fark et ve aslında her bir insanın karmaşık ve canlı yaşama sahip olduğunu idrak et. İşte o an!

Mauerbauertraurigkeit

Mauerbauertraurigkeit

Bazen öyle bir dönem geliyor ki; en yakın dostlarını hatta aileni bile kendinden uzaklaştırmak istiyorsun. İşte bu anları tarif etmekte.

Kenopsia

Kenopsia

Normalde hep kalabalık olan bir yer, belli bir saatte veya belli bir dönemden sonra sessiz ve tenha kalabilir. İşte bu an yaşanan o tuhaf his…

Monachopsis

Monachopsis

Hiç bir yere ait olamama hissiyatı. Nereye gidersen başka bir yerde olma isteği. İnce, ancak kalıcı ve rahatsız edici bir duygu.

Buna da Göz At

Close
Close